Taśma policyjna

i

Autor: materiały policji / zdjęcie poglądowe

Ludzkie szczątki znalezione w Rzeszowie. Były rozwleczone po terenie

2023-02-15 10:51

We wtorek, około godziny 10.30 dyżurny rzeszowskiej policji dostał informację o odnalezieniu ludzkich kości. Zgłoszenia dokonał pracowników budowlany, który zauważył w nierówności terenu szczątki. Policja sprawdziła duży obszar i okazało się, że kości zostały rozwleczone po dość sporym obszarze. Najprawdopodobniej przez zwierzęta.

Do odnalezienia ludzkich kości doszło w okolicy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie. Zgłoszenia dokonał pracownik prowadzący prace budowlane. Jeszcze przed ich rozpoczęciem zauważył szczątki w ziemi.

- Na miejsce pojechał policyjny patrol i potwierdził to odkrycie. W związku z tym skierowano tam ekipę dochodzeniowo-śledzą. Na miejsce pojechał również prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa. Pod jego nadzorem policjanci dokonali oględzin – przekazał nam podinsp. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Ludzkie szczątki były rozwleczone po terenie

Policjanci oprócz zabezpieczenia odnalezionych fragmentów ludzkich kości, sprawdzili również przyległy teren. - Kości znajdowały się na dość dużym obszarze – powiedział podinsp. Adam Szeląg. Najprawdopodobniej zostały rozwleczone przez zwierzęta

Decyzją prokuratora prowadzone będą czynności, które mają doprowadzić do potwierdzenia tożsamości osoby, a także do ustalenia okoliczności i przyczyny jej śmierci

Arkadiusz M. opowiada jak zamordował Monikę na ul. Czudeckiej w Rzeszowie