Informacje

Które kierunki najchętniej wybierali studenci w 2023 roku? Oto lista

2023-10-22 9:31

Od rozpoczęcia roku akademickiego minęło już prawie trzy tygodnie. Studenci powoli na nowo przyzwyczajają się do akademickich obowiązków, a inni dopiero wchodzą w uczelniane życie. Jakie kierunki były w tym roku najbardziej oblegane? Na jakie studia najczęściej decydowali się absolwenci szkół średnich?

O takich studiach najczęściej marzą studenci. Lista kierunków

Studenci o wakacjach zdążyli już zapomnieć. Od prawie trzech tygodni trwa rok akademicki 2023/2024. To czas nowych wyzwań, zdobywania doświadczeń i poszerzania horyzontów. Dla niektórych to pierwsze dni w uczelnianych murach, a inni sale wykładowe i wszystkich prowadzących znają już bardzo dobrze. Portal bankier.pl przyjrzał się kierunkom studiów, cieszących się największą popularnością wśród tegorocznych maturzystów. Jakie dziedziny wzbudziły zainteresowanie w tym roku?

Studenci w tym roku najchętniej wybierali kierunki techniczne. Zdecydowanie królowała branża IT. To tam aplikacji na jedno miejsce było najwięcej. Chętnych było zdecydowanie więcej, niż dostępnych miejsc. W takich przypadkach decydowały oczywiście wyniki matur i zdobyte punkty. Najlepsi dostali się na swoje wymarzone uczelnie, a osoby z gorszymi wynikami musiały zadowolić się miejscem na innej uczelni. Znaleźli się także tacy, którzy zdecydowali się poczekać rok, aby znów spróbować swoich sił.

Które kierunki były najbardziej oblegane w tegorocznej rekrutacji na studia? Gdzie liczba chętnych na jedno miejsce była największa? O tym przekonacie się odwiedzając naszą galerię.

Studenci z Tarnowa rozpoczynają zajęcia