Ksylofon, kołyska Newtona, koła optyczne czy rury deszczowe – w Rzeszowie powstanie Park Doświadczeń!

2020-07-31 13:20 wk
Ksylofon, kołyska Newtona, koła optyczne czy rury deszczowe – w Rzeszowie powstanie Park Doświadczeń!
Autor: Pixabay.com

Przetarg na jego budowę ogłoszony został przez ratusz już w połowie lipca. Nowa atrakcja powstanie na terenie szkoły podstawowej nr 18 przy ul. Bł. Karoliny.


Przez zabawę- do nauki! Taka idea przyświeca powstaniu Parku Doświadczeń w Rzeszowie. Planowana na terenie „18-stki” atrakcja składać z czterech stref- Strefy Iluzji, Sensorycznej, Muzyki i nauki. W każdej będą się znajdowały urządzenia dla dzieci dopasowane do tematyki poszczególnych stref.

W pierwszej strefie, Iluzji, znajdą się m.in. lustra, koła optyczne czy krzywe zwierciadło. W drugiej- zestaw eko-memory, gry ćwiczącej pamięć i koncentrację. Pojawią się też rury deszczowe, dzięki którym maluchy będą miały zabawę z dźwiękiem. W strefie Muzyki znaleźć ma się ksylofon, czyli instrument przypominający cymbałki lub dzwonki szkolne. Będzie również panel muzyczny, w skład którego wejdą trójkąty czy gongi. W Strefie Nauki zaś dzieci będą mogły grać w „Głuchy telefon”, zaś przy pomocy „Kołyski Newtona” sprawdzić zasadę zachowania pędu i energii podczas zderzeń- wylicza Agnieszka Siwak-Krzywonos z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Sam montaż urządzeń potrwać ma około trzy miesiące. Zakładając pozytywne rozstrzygnięcia przetargu- park może być gotowy do końca bieżącego roku.

Niezwykła kawiarnia w Przemyślu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o słodzikach, czy warto nimi zastąpić niezdrowy cukier. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.