Za truskawki zapłacisz tylko 8 zł za kilogram. Trzeba jednak spełnić ten warunek

i

Autor: pixabay.com Sezon na truskawki w tym roku skończy się nieco wcześniej.

Informacje

Koniec sezonu na truskawki wcześniej niż zwykle. Czym jest to spowodowane?

2024-06-06 11:04

W tym roku na zakup truskawek mogliśmy sobie pozwolić nieco wcześniej niż w latach ubiegłych. Jedne z ulubionych owoców Polaków pojawiły się w sprzedaży z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Wcześniej musimy się jednak spodziewać także końca sezonu.

Sezon na truskawki skończy się nieco wcześniej. Co miało na to wpływ?

Maj i czerwiec to miesiące, które zdecydowanie kojarzą nam się z truskawkami. W tym roku mogliśmy je dostać nieco wcześniej niż w poprzednich latach. Jak podaje portal WP Finanse, sezon na truskawki w Polsce rozpoczął się dwa tygodnie wcześniej, co będzie skutkować wcześniejszym jego zakończeniem.

A to oznacza jedno, już niedługo na lokalnych targach nie kupimy truskawek. Są dwutygodniowe różnice w dojrzewaniu truskawek i innych owoców w całej Polsce. W lokalnym zagłębiu truskawek na Kaszubach mamy opóźnienie względem np. owoców z centrum i na południu – stwierdził w rozmowie z WP Finanse Maciej Kmera, ekspert rynku hurtowego w Broniszach pod Warszawą.

To jak długo truskawki są dostępne w sprzedaży, bardzo mocno zależy od pogody. Bardzo wysokie temperatury mogą sprawić, że koniec sezonu nastąpi wcześniej. W niektórych rejonach Polski truskawki już zniknęły z targów.

Jaki był tegoroczny sezon truskawkowy? Jak podsumowują go plantatorzy? Rozmówcy WP Finanse nieco na niego narzekają. Jak przyznają, był trudny ze względu na warunki pogodowe. Intensywne opady deszczu i nawałnice nieco pokrzyżowały ich plany.

ZOBACZ: JARMARK RĘKODZIEŁA I PRODUKTÓW REGIONALNYCH W RZESZOWIE

Beszamel: Truskawki - właściwości truskawek. Dlaczego warto jeść truskawki?