Ciekawostki

To komunijne hity z czasów PRL. O tych prezentach marzył każdy!

2023-05-13 10:29

Teraz smartfony, hulajnogi i quady, a kiedyś? No właśnie? Jakie prezenty na komunię dostawały dzieci w czasach PRL-u? Wbrew pozorom niektóre z nich brzmią – choć nie wyglądają – zupełnie znajomo… Zobaczcie, jak prezentuje się ich lista!

Spis treści

  1. Prezenty na komunię dziś i kiedyś
  2. Prezenty na komunię w PRL-u

Prezenty na komunię dziś i kiedyś

Ostatnie tygodnie upływały w mediach pod znakiem coraz to ciekawszych doniesieniach na temat prezentów na komunię. W tym roku na topie są nie tylko różnego rodzaju, w zasadzie tradycyjne już, sprzęty elektroniczne – od smartwatchów i smartfonów, przez tablety, po konsole – ale nie tylko. Młodzi „komuniści” dostaną też kultowe LEGO, rowery i hulajnogi elektryczne. Hitem stały się też… małpki. Taka lista komunijnych prezentów robi teraz wrażenie. A jak prezentowałaby się ona w PRL-u?

Prezenty na komunię w PRL-u

Kilkadziesiąt lat temu na topie były zupełnie inne gadżety i przedmioty. Rzeczywistość nie pozwalała na szczególny rozmach w kwestii prezentów dla dzieci z okazji komunii, toteż były one odbiciem i jej, i możliwości oferowanych przez sklepy. Na liście popularnych prezentów na komunię, nie brakowało książek, lalek, zegarków czy medalików, ale to nie koniec. Szczęściarze mogli pochwalić się prawdziwymi perełkami. Jakimi? Znajdziecie je w naszej galerii!

Przejrzyjcie naszą galerię i sprawdźcie, jakie prezenty w PRL-u dostawały na komunię dzieciaki!

Jak wyglądała pierwsza komunia święta kilkadziesiąt lat temu?