Koło Fortuny

i

Autor: Rajdy Formuły Pierwszej/Facebook/Screen Wpadka w Kole Fortuny.

Wpadka w telewizji

Kompromitacja w Kole Fortuny. Dwa błędy w jednym haśle

2024-03-22 14:08

Teleturnieje telewizyjne w większości przypadków powinny zarówno uczyć, ale także bawić. Jednak w niektórych przypadkach potrafią wprowadzić w błąd i spowodować śmiech, ale raczej ten przez łzy. W niedawno emitowanym odcinku Koła Fortuny doszło do niemałej wpadki. Zwrócili na nią uwagę przede wszystkim fani sportów motorowych.

Problematyczne hasło w Kole Fortuny. Dwa błędy na raz

Polskie teleturnieje potrafią wejść na naprawdę wysoki poziom. Niektóre z nich sprawiają, że nie możemy oderwać wzroku od telewizora i pasjonujemy się losami uczestników, ale także sami aktywnie odpowiadamy na pytania czy odgadujemy hasła. Jednak w pewnych przypadkach, jako widzowie możemy być zniesmaczeni, a nawet zażenowani niektórymi aspektami rywalizacji. Tak było w przypadku niedawnego odcinka teleturnieju Koło Fortuny.

Na fragmencie odcinka, który w minionych dniach trafił do sieci, możemy zobaczyć, jak uczestnicy próbują odgadnąć hasło z dziedziny „Motoryzacja”. W pewnym momencie litery zaczynają układać się w całość. Uczestniczka była pewna swojej odpowiedzi i nie zawahała się jej udzielić. Odpowiedź padła, a hasło, pomimo tego, że uznane przez prowadzącego za poprawne, nie do końca takie było. Wprawdzie nie jest to teleturniej sprawdzający wiedzę z dziedziny motoryzacji, ale podstawowej wiedzy możemy wymagać od twórców programu i osób odpowiedzialnych za przygotowywanie haseł.

Przejdźmy zatem do rzeczy. Hasło brzmiało: Rajd Formuły Pierwszej. Niektórzy mogą dziwić się, co jest w nim nie tak. Otóż wszystko. Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak rajd Formuły 1. W królowej sportów motorowych odbywają się wyłącznie wyścigi. Rajdy to zupełnie inna dyscyplina sportu, niemająca kompletnie nic wspólnego z F1. Każdy fan sportów motorowych słysząc ten, niestety często powtarzany błąd, dostaje białej gorączki. To jednak nie wszystko. Oprócz użycia słowa rajd, w haśle pojawiło się stwierdzenie Formuła Pierwsza. To również kardynalny błąd. Istnieje wyłącznie Formuła Jeden. Tak samo jak Formuła Dwa czy Formuła Trzy. Jeżeli ktoś ma problem prawidłową formą, można śmiało zaczerpnąć od anglojęzycznej wersji. Brzmi ona „Formula One”, a nie „Formula First”.

Zatem, żeby rozwiać wątpliwości wszystkich naszych czytelników, nigdy nie mówcie o F1 - Formuła Pierwsza, a o rywalizacji w królowej sportów motorowych - rajdy. A już na pewno nie mówcie tego w obecności kibiców sportów motorowych. To może się źle skończyć.

ZOBACZ: NAJPOPULARNIEJSZE NAZWISKA NA PODKARPACIU. NOSISZ JEDNO Z NICH?

Groby prowadzących i uczestników teleturniejów. Mistrzowie "Va Banque", "Jeden z dziesięciu" i "Miliard w rozumie". Niezapomniani
Listen on Spreaker.