Port lotniczy Rzeszów-Jasionka

i

Autor: Krzysztof Pomorski Lotnisko w Jasionce ze wzmocnioną ochroną.

Wydarzenia

Kolejny sukces Jasionki. W maju przez lotnisko przewinęło się prawie 100 tys. pasażerów

2024-06-13 16:55

W maju br. lotnisko w Jasionce obsłużyło ponad 96 tys. podróżnych, czyli o 19 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ub.r. – poinformowali w czwartek przedstawiciele podrzeszowskiego portu lotniczego.

Ponad 96 tys. pasażerów w maju na lotnisku w Jasionce

W maju br. najwięcej, bo 30 tys. osób wsiadło do samolotów Ryanaira oraz do czarterów odlatujących do Turcji, Egiptu i Grecji. LOT-em poleciało 19,5 tys. pasażerów, Lufthansą - prawie 8 tys., a z linii Wizz Air skorzystało 3,7 tys. osób. Najchętniej wybierane kierunki regularne to: Warszawa, Londyn, Monachium i Rzym, a w czarterach - Antalya, Sharm el-Sheikh, Heraklion i Hurghada.

„To fantastyczny prognostyk na dalszą część sezonu urlopowego, gdy dojdą oczekiwane czartery na Majorkę oraz do Tunezji czy Czarnogóry" – powiedział cytowany w komunikacie prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Adam Hamryszczak. Rekordowy w historii lotniska był sierpień ubiegłego roku, kiedy obsłużono prawie 122 tys. pasażerów.

Z wyników zadowolony jest także marszałek podkarpacia Władysław Ortyl. „Szczególnie w ostatnim okresie, kiedy lotnisko musi łączyć codzienne zadania z obszaru obsługi pasażerów z ogromnym ruchem towarowym, generowanym przez wojnę w Ukrainie” – zauważył marszałek Ortyl.

Od czerwca z Jasionki można też latać do Gdańska, Tirany w Albanii, Burgas w Bułgarii, Podgoricy w Czarnogórze. W tym miesiącu zostanie też uruchomione połączenie z Majorką w Hiszpanii, która jest trzecią tegoroczną nowością lotniska w Jasionce.

Od początku 2024 roku podrzeszowski port obsłużył ponad 366 tys. osób. 

Lotnisko Rzeszów Jasionka

Zobaczcie naszą galerię!

Wojsko amerykańskie stacjonujące na terenie lotniska Rzeszów Jasionka. Obrona granicy wschodniej