Kolejni kapucyni ze Stalowej Woli mają koronawirusa. Klasztor będzie zamknięty dłużej

2020-10-17 10:57 af
Kolejni kapucyni ze Stalowej Woli mają koronawirusa. Klasztor będzie zamknięty dłużej
Autor: pixabay

U kolejnych dwóch kapucynów w ze stalowowolskiej parafii potwierdzono koronawirusa. Oznacza to, że świątynia będzie zamknięta dłużej.

- „W związku z potwierdzonymi kolejnymi dwoma przypadkami zakażania koronawirusem SARS–CoV–2 u braci z naszego klasztoru, w trosce o bezpieczeństwo wiernych uczęszczających do naszej świątyni, została w porozumieniu z miejscowym Sanepidem, podjęta decyzja o przedłużeniu zamknięcia kościoła i klasztoru, które potrwa, mamy nadzieję, tylko do przyszłego tygodnia. Wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższych dni i wtedy poinformujemy o dniu otwarcia kościoła i części klasztoru przeznaczonej do duszpasterstwa. Dla pełnego bezpieczeństwa wiernych, kościół i pomieszczenia przeznaczone dla nich, zostaną przed ich otwarciem zdezynfekowane, przez profesjonalną firmę” – czytamy na stronie Parafii pw. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli.

Zakażeni koronawirusem kapucyni przebywają na terenie klasztoru, gdzie zostali odizolowani od innych. Ich stan jest dobry i stabilny.

Kościół i teren klasztoru pozostaje zamknięty dla wiernych.

Trener personalny o zamknięciu branży fitness: "Od jutra nie zarabiam"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.