Karpaty na Widelcu 2024 – Rzeszów 21-22 września
Wydarzenie Karpaty na Widelcu 2024 w Rzeszowie odbędzie się w dniach 21-22 września. Festiwal przypadł do gustu mieszkańcom miasta i nie można się dziwić, bo to jeden z najsmaczniejszych festiwali. Z pewnością, dużą popularność przynosi imprezie fakt, że jej ambasadorem i jednocześnie gościem honorowym jest Robert Makłowicz. Karpaty na Widelcu odbywają się na rzeszowskim Rynku, gdzie w strefie festiwalowej za symboliczną opłatę można skosztować dań z kuchni Karpat przygotowywanych przez lokalnych szefów kuchni.
Cały dochód z przedsięwzięcia jest przekazywany na kształcenie młodych kucharzy – uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Oprócz wspomnianej strefy gastronomicznej, podczas festiwalu, organizujemy też liczne atrakcje dodatkowe takie jak: jarmark z lokalnym rękodziełem, koncerty, warsztaty, pokazy gotowania czy konkursy kulinarne – informuje Estrada Rzeszowa, organizatorzy wydarzenia.
ZOBACZ: Karpaty na Widelcu 2023 - co działo się w poprzedniej edycji?
Karpaty na Widelcu 2024 Rzeszów – program
Kulinarna podróż po smakach Karpat na rzeszowski, Rynku rozpocznie się w sobotę 21 września. Nie zabraknie oczywiście Karpackiego jarmarku rękodzieła i produktów regionalnych - swoje produkty zaprezentuje ponad 50 wystawców, których stoiska będą rozlokowane na ul. Kościuszki i Słowackiego. Festiwalowy akcent pojawi się także w Rzeszowskich Piwnicach, gdzie odbędą się warsztaty kulinarne dla dzieci „Pizza na widelcu”. Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się także konkurs dla producentów żywności, w którym Kapituła przyzna tytuł „Najlepszy Smak Regionu 2024”.
W niedzielę w samo południe zaplanowano korowód kucharzy i uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie przygotowujących festiwalowe dania, który przejdzie spod kładki im. WOŚP, przez ulicę Grunwaldzką na Rynek, gdzie na scenie nastąpi uroczyste otwarcie imprezy z udziałem Roberta Makłowicza.
Głównym punktem niedzielnego programu będzie strefa dań festiwalowych na Rynku, w której za sprzedawane na miejscu cegiełki będzie można zjeść porcję z festiwalowych dań przygotowanych przez 10 restauracji, uczniów ZSG oraz zasmakować bigosu kresowego prosto z wielkiego kotła. W festiwalowym menu znajdą się między innymi krynicka kwaśnica z baraniną, klepaki z powidłem śliwkowym i flaczki po rzeszowsku. Cały dochód z tego przedsięwzięcia będzie przeznaczony na doposażenie ZSG w Rzeszowie i szkolenia dla najzdolniejszych uczniów szkoły, przyszłych kucharzy.
W niedzielnym programie znajdą się także między innymi pokaz kulinarny Roberta Makłowicza o godz. 15:00 i liczne koncerty na dwóch scenach. Na scenie za budynkiem Ratusza przy ul. Słowackiego zobaczymy występy zespołów ludowych, a na scenie głównej na Rynku o godz. 18:00 wystąpi Sokół Orchestra oraz Halina Młynkova.
Polecany artykuł: