Jest nowy plac zabaw w centrum Rzeszowa. Można już z niego korzystać!

i

Autor: fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

Inwestycje w Rzeszowie

Jest nowy plac zabaw w centrum Rzeszowa. Można już z niego korzystać!

2023-05-19 15:03

Dzieci z okolicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie mogą być szczęśliwe, a to z powodu otwarcia nowego placu zabaw. Miejsce na służyć przedszkolakom, uczniom, a także pozostałym dzieciom z okolicy.

Spis treści

  1. Nowy plac zabaw w centrum Rzeszowa otwarty
  2. Nowy plac zabaw był niezbędny

Nowy plac zabaw w centrum Rzeszowa otwarty

Modernizacja placu zabaw kosztowała ponad 253 tysiące złotych. Mieszkańcy wybrali tę inwestycję w głosowaniu na projekty z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zadanie otrzymało 758 głosów. Obejmowało remont podłoża, wymianę nawierzchni, konserwację istniejących zabawek i doposażenie placu w nowe urządzenia.

Radość dzieci to najlepszy dowód na to, jak bardzo tego typu miejsca są w mieście potrzebne. Cieszę się, że nasi najmłodsi mieszkańcy będą mogli tutaj bezpiecznie odpoczywać i bawić się. Zależy mi na tym, aby takich miejsc w Rzeszowie było jak najwięcej i dlatego w miejsca do rekreacji będziemy w dalszym ciągu inwestować pieniądze – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Tyle płaciliśmy za pizzę 10 lat temu. O cenach ze starych ulotek można

Nowy plac zabaw był niezbędny

Uroczyste otwarcie nowego placu miało miejsce w piątek 19 maja. Plac zabaw przy szkole jest niezbędny, ponieważ to tutaj dzieci spędzają wolny czas i odpoczywają w czasie przerw.

- Plac służy także naszym przedszkolakom, których mamy 40 oraz dzieciom z osiedla Śródmieście. Mamy nadzieję, że to miejsce zapewni dzieciom mnóstwo radości i pozytywnie wpłynie na ich rozwój – mówi Małgorzata Drozd-Ulijasz, dyrektor SP 1 w Rzeszowie.

ZOBACZ: Nowy plac zabaw w centrum Rzeszowa otwarty

Srebrny lis widziany w Jasionce