Jasło: Nowe murale w mieście. Gdzie można je znaleźć?

i

Autor: Pixabay

Jasło: Nowe murale w mieście. Gdzie można je znaleźć?

2021-12-16 15:55

Farby w aerozolu poszły w ruch. Kolejne murale ozdobiły Jasło, a dokładnie dodały uroku kamienicy przy ulicy Kościuszki. Autorem graffiti jest Sylwester Łaskawski, którego dzieła możecie oglądać w wielu zakątkach miasta. Nowy obraz ma powierzchnię 50 metrów kwadratowych, a jego przygotowanie zajęło 20 godzin.

Najbardziej charakterystycznymi i trudnymi do odtworzenia elementami muralu są niebieskie twarze dwóch postaci, którym towarzyszą abstrakcyjne kształty. Jeśli chcecie na własne oczy zobaczyć nowy mural to wystarczy że przejdziecie na wieczorny spacer na ulicę Kościuszki w Jaśle, wtedy bez problemu powinniście znaleźć nowe graffitii na jasielskiej mapie murali.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Powstanie nowy mural. Będzie związany z Tomaszem Stańko!

To nie pierwsze murale autora

Prace Sylwestra możecie oglądać w wielu miejscach w Jaśle, wykonał między innymi patriotyczne murale na ulicy Szopena, Kraszewskiego i Szajnochy. Tym razem wybór padł na ulicę Kościuszki, gdzie na do tej pory elewację budynku pokrywały niecenzuralne bohomazy. Oryginalna forma obrazu oraz odważne połączenia kolorystyczne, to właśnie cechy charakterystyczne dla tego muralu!

Tak kot Iwan pomaga Jackowi Kurskiemu w pracy