Jareniówka. Policjant uciekł po kolizji i trafił na wypadek strażaków! Tam uderzył w kolejny samochód

2020-06-30 11:45 AP
Jareniówka. Policjant uciekł po kolizji i trafił na wypadek strażaków! Tam uderzył w kolejny samochód
Autor: Facebook: OSP Łazy Dębowieckie Wóz OSP z Łaz Dębowieckich przewrócił się na bok

Do zdarzenia doszło w Jereniówce. Policjant Komendy Powiatowej Policji w Jaśle miał doprowadzić do kolizji drogowych - najpierw najechał na tył bmw, które ominął i odjechał, później uderzył w drzwi nissana. W tym czasie wóz OSP z Łaz Dębowieckich przewrócił się na bok.

- W sobotę 27 czerwca otrzymaliśmy zgłoszenie, że w Jereniówce kierujący volkswagenem miał najechać na tył bmw, ominął go i odjechał - informuje nas kom. Piotr Wojtunik z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. - Następnie mężczyzna ponownie się zatrzymał w związku z zatorem na drodze, spowodowanym trudną sytuacją związaną z ulewami na Podkarpaciu. Mężczyzna miał ominąć inny pojazd i uderzyć w drzwi nissana.

Nietypowa interwencja dąbrowskich policjantów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak podaje portal jaslo4u, mężczyzna miał również uderzyć strażaka lusterkiem samochodowym w łokieć, a także drzwiami pojazdu w brzuch. Potrącenia mężczyzny nie potwierdza jednak rzecznik jasielskiej policji.

Wóz strażacki OSP z Łaz Dębowieckich przewrócił się na bok w miejscowości Bączal Dolny. Wtedy też, według lokalnych mediów miało dojść do potrącenia strażaka.

Samochód poszukiwanego mężczyzny znaleziono na terenie prywatnej posesji w Lipnicy Górnej. Kom. Piotr Wojtunik potwierdza, że mężczyzna, który doprowadził do dwóch kolizji drogowych, to policjant Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

- Policjant został zatrzymany następnego dnia. Został przebadany na obecność alkoholu w organizmie w obecności prokuratora. - informuje rzecznik.

W sprawie będą prowadzone czynności przez prokuraturę.