Jaka będzie zima 2023-2024? Ten niedźwiedź z Bieszczad wszystko wyjaśnia

i

Autor: Fot. Pixabay.com/Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe Facebook

Pogoda

Jaka będzie zima 2023-2024? Ten niedźwiedź z Bieszczad wszystko wyjaśnia

2023-08-29 11:44

Nadchodząca zima 2023-2024 będzie sroga? W Bieszczadach zauważono znak, który świadczy o tym, że będzie naprawdę mroźno. Leśnicy z Nadleśnictwa Baligród opisali to nietypowe zjawisko w mediach społecznościowych. Co jest zapowiedzią ostrej zimy? Zobaczcie!

Zima 2023-2-24 będzie sroga? Ten niedźwiedź wszystko wyjaśnia 

Koniec wakacji przypomina wszystkim, że już niedługo w parkach liście drzew zmienią kolor. Z szafki na stałe będzie trzeba wyciągnąć parasol i odświeżyć cieplejsze ubrania. Potem krajobrazy zabielą się, a w sklepach pojawią się ozdoby świąteczne. Zima nadchodzi. Bieszczadzcy leśnicy zauważyli ostatnio nietypową sytuację, która świadczy o tym, że najzimniejsza pora roku da nam się we znaki. Skąd ta pewność? Co jest zapowiedzią srogiej zimy? Otóż niedźwiedź.

Zgodnie z bieszczadzkim powiedzeniem, będzie sroga zima, skoro w sierpniu niedźwiedzie wygrzebują nowe gawry – piszą leśnicy i na dowód załączają nagranie.

Pierwsze prognozy na zimę 2023-2024

W maju 2023 roku zauważono, że wzrasta zjawisko zwane El Nino, co ostatecznie potwierdzono w czerwcu. Na całym świecie zmagamy się El Nino, które odpowiada za podniesienie temperatury i naprawdę skrajne zjawiska pogodowe na całym świecie, jak burze, huragany, ulewy powodujące podtopienia itp. Takie też tego lata niejednokrotnie zauważyliśmy też w Polsce.

El Nino zaobserwowano ostatnio w 2019 roku, dlatego nic dziwnego, że meteorolodzy, którzy chcą przewidzieć zimę 2023-2024 doszukują się podobieństw z tym okresem. Zjawisko będzie obecne w Europie również zimą. Nie oznacza to, że temperatury wzrosną. Wręcz przeciwnie! Jest to zapowiedź prawdziwej pogodowej mieszkanki. Polska w 2019 roku znajdowała się wówczas z obszarze zderzenie ciepłego i zimnego powietrza, co sprawiało, że pogoda w naszym kraju była bardzo niestabilna.

Tej zimy roku mamy odnotować temperatury zbliżone do normy, czyli nie mamy co liczyć na dłuższe cieplejsze okresy. Według prognoz, zaobserwujemy też zwiększoną ilość opadów śniegu i deszczu.

ZOBACZ: Ulewne deszcze na Podkarpaciu. Połamane drzewa na ulicach Dębicy

Tłumy na letnim BAZZARZE w Rzeszowie