Genialny trik na oszczędzanie prądu. To daje efekt, rachunki są niższe

2023-06-26 10:47

Ceny energii elektrycznej w ostatnim czasie potrafią przysporzyć sporo nerwów każdemu. Wysokie rachunki nie są dla nikogo dobrymi informacjami. Rodzi się zatem pytanie, jak zaoszczędzić na prądzie. Nie każdy z nas wie, że niektóre urządzenia podłączone do zasilania, nawet jeżeli są wyłączone, potrafią pobierać sporo prądu. Co można zrobić aby oszczędzać energię?

rachunki za prąd

i

Autor: Pixabay.com Genialny trik na oszczędzanie prądu. To daje efekt, rachunki są niższe

Spis treści

  1. Co można zrobić aby oszczędzać energię? To daje efekt
  2. Co zużywa najwięcej prądu w domu?

Co można zrobić aby oszczędzać energię? To daje efekt

Jak oszczędzać prąd na co dzień? Nie wszystkie urządzenia elektryczne wymagają ciągłego zasilania. I choć w przypadku takich urządzeń jak lodówka czy piekarnik nie możemy sobie pozwolić na czasowe odłączenie z prądu, to już użytkując inne sprzęty rodzi się taka możliwość, która pozwoli na pewne oszczędności. Większość z nich może być odłączona od prądu gdy nie jest przez nas używana. Jednak bardzo dużo osób nie pamięta o tym lub z racji przyzwyczajenia zostawia urządzenia w trybie aktywnym, co naraża nas na wyższe rachunki.

Bardzo często popełnianym przez nas błędem, jest zostawianie podłączonych do prądu ładowarek do telefonów. W stanie czuwania pozostawiamy także telewizory, monitory, ekspresy do kawy, konsole do gier czy dekodery telewizyjne. Poziom zużycia prądu w trybie czuwania jest uzależniony od rodzaju urządzenia. Niektóre sprzęty pobierają niewielkie ilości energii, ale pewne z nich potrafią w znaczącym stopniu wpływać na wysokość naszych rachunków.

Co zużywa najwięcej prądu w domu?

Często trudno jest nam zmienić pewne nawyki, ale perspektywa otrzymywania niższych rachunków za prąd powinna przemówić do każdego. Które sprzęty pobierają najwięcej energii elektrycznej w trybie czuwania? Istnieją sprytne sposoby na oszczędzanie energii. O odłączaniu tych urządzeń powinniśmy pamiętać w pierwszej kolejności.

  • Telewizor LCD / OLED - od 0,5 do 1 W
  • Telewizor kineskopowy - od 5 do 15 W
  • Dekoder TV z nagrywarką - od 15 do 30 W
  • Router Wi-Fi - od 6 do 9 W
  • Konsola do gier - od 1 do 5 W
  • Ekspres do kawy - ok. 1 W
  • Piekarnik z wyświetlaczem - ok. 1,9 W
  • Ładowarka do smartfonu - ok. 0,1 W

ZOBACZ: NADANIE IMIENIA OKRĄGŁEJ KŁADCE. JUREK OWSIAK W RZESZOWIE

Piątkowska: Rachunki za prąd mogą być większe niż czynsz za mieszkanie [Express Biedrzyckiej]