10 powodów, dla których warto przyjechać na Podkarpacie [WAKACJE 2020]

i

Autor: Pixabay.com Zamki i pałace: na Podkarpaciu znajdziecie zamki i pałace od czasów średniowiecznych (zamek w Odrzykoniu) przez perły architektury renesansowej (zamek w Baranowie Sandomierskim, zamek w Krasiczynie) po pałac barokowy w Łańcucie.

Quiz

Jak dobrze znasz Podkarpcie? Sprawdź w quizie, czy rozpoznasz wszystkie jego symbole

2024-05-24 14:28

Podkarpacie ma wiele symboli i nie są to tylko Bieszczady. Nie zawsze to pomniki, miejsca, czy znane marki, które wywodzą się z tej części Polski. To także znani ludzie, którzy na stale będą kojarzeni z danym miastem. Znasz dobrze Podkarpacie? Sprawdź się quzie na temat podkarpackich symboli.

Quiz o symbolach Podkarpacia

Podkarpacie najczęściej kojarzone jest z Bieszczadami. Nic w tym dziwnego, ponieważ zajmują sporą część województwa, są jedną z największych atrakcji turystycznych i zielonymi płucami Polski. Każde miasto na Podkarpaciu ma swój symbol. Z Rzeszowem kojarzona jest, a raczej kojarzony jest pomnik Czynu Rewolucyjnego. A jakie symbole mają inne miasta? Znasz dobrze Podkarpacie? Jeżeli tak, to ten quiz nie będzie dla ciebie trudny. Spróbuj swoich sił i przekonaj się, czy jesteś prawdziwym znawcą tej części Polski.

Czasem wystarczy tylko jedno spojrzenie na szczegół lokalnej architektury albo opis oposy czy miejsca, by odgadnąć, o jakie miasto chodzi. Dzisiaj postanowiliśmy sprawdzić, jak dobrze będziecie kojarzyć takie miejscówki i ich symbole z Podkarpacia. Do naszego quizu wybraliśmy symboli, które powinny od razu kojarzyć się z popularnymi miejscowościami z terenu naszego województwa. Od razu uprzedzamy - wbrew pozorom nie będzie łatwo!

Sprawdźcie, jak wam pójdzie! Napiszcie w komentarzach, na ile pytań odpowiedzieliście bezbłędnie! 

QUIZ o symbolach Podkarpacia. Sprawdź, czy rozpoznasz miasto po szczególe!

Pytanie 1 z 10
Figurki misiów znaleźć można na ulicach:
quiz o symbolach Podkarpacia

Te znaki zodiaku to najlepsi kierowcy