Internauci wyśmiali anty-ukraiński protest w Sanoku. „Jak wyście się tam pomieścili”

i

Autor: Twitter/Łukasz Bok

Internauci wyśmiali anty-ukraiński protest w Sanoku. „Jak wyście się pomieścili tam wszyscy?”

2022-09-26 15:14

W miniony weekend na rynku w Sanoku odbył się anty-ukraiński protest. O wydarzeniu zrobiło się głośno, jednak z innych powodów niż chcieliby tego organizatorzy. Internauci śmieją się, że nikt nie przyszedł na protest, a mówcy przemawiali do... chodnika.

Za anty-ukraińskimi wiecami, które odbywają się niemal w całej Polsce stoi między innymi Konfederacja Korony Polskiej. Partia Grzegorza Brauna postanowiła w miniony weekend wyrazić swoje przekonania na rynku w Sanoku. Wiecem zainteresowani nie byli za to mieszkańcy tego miasta. Frekwencja na proteście była zerowa. Ten fakt nie przeszkodził jednak organizatorom w przeprowadzeniu protestu. Mówcy przemawiali do pustego rynku.

- Skrajna prawica zorganizowała antyukraiński protest w Sanoku. Nikt się na nim nie pojawił. Polscy nacjonaliści od lat próbują wzniecać nienawiść do dużej ukraińskiej społeczności migrantów (a teraz uchodźców) w Polsce – napisał dziennikarz Daniel Tilles z Notes from Poland.

Dostał mandat, chociaż miał pierwszeństwo. "Uratowała mnie kamerka"

Internauci wyśmiali protest w Sanoku

Organizatorzy zamieścili w sieci nagrania z tego wydarzenia, pisząc „Będziemy mówić nawet do jednego przechodnia. Będziemy nieustępliwie robić swoje”. Wydarzenie wykpili internauci.

"Kurde, jestem z Sanoka i dzisiaj nawet spacerowałem po rynku. Nic nie wiedziałem, że taka rozrywka. Zawsze wcześniej zapowiadali ze cyrk przyjeżdża. Może cicho, bo dzisiaj tylko jeden klaun"

"Jak wyście się pomieścili tam wszyscy?""Pierwszy raz jestem dumny ze swojego miasta, jak widzę ten pusty ryneczek"