Incydent na proteście w Barwinku

i

Autor: KMP Krosno

Wydarzenia

Incydent na proteście w Barwinku. Kierowca ciężarówki potrącił rolnika

2024-02-28 15:24

W rejonie przejścia granicznego w Barwinku, gdzie od kilku dni protestują rolnicy doszło do incydentu, w którym ucierpiał 38-letni mężczyzna. Został potrącony przez ciężarowe iveco, którego kierujący chciał ominąć rolniczą blokadę.

Incydent na proteście rolników w Barwinku

Do zdarzenia doszło w środę przed godz. 7.00 w rejonie przejścia granicznego w Barwinku. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 59-letni kierujący ciężarowym iveco, chcąc ominąć rolniczą blokadę, potrącił jednego z protestujących.

Funkcjonariusze szybko zatrzymali kierującego iveco, który otwierając drzwi swojego pojazdu, dodatkowo uszkodził przejeżdżającego dafa – informuje policja.

Rolnik bez poważnych obrażeń

Poszkodowany w zdarzeniu 38-letni rolnik został zaopatrzony przez zespół ratownictwa medycznego. Obrażenia jakich doznał, nie zagrażają jego życiu. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. 59-letni obywatel Serbii został ukarany wysokim mandatem.

W związku z trwającymi protestami i utrudnieniami na drogach regionu, apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i odpowiedzialne zachowania – apeluje policja.

ZOBACZ: Protest rolników w Medyce

Ogromny protest rolników przeszedł przez Warszawę. W centrum było gorąco