IKEA będzie sprzedawała używane meble. Wcześniej będą odnawiane

2020-09-23 10:04 Sylwia Indycka-Rosół
IKEA będzie sprzedawała używane meble. Wcześniej będą odnawiane
Autor: Pixabay

Jak informują wiadomościhandlowe.pl, IKEA planuje jeszcze w tym roku otworzyć swój sklep z używanymi meblami. Wszystko po to, by dbać o środowisko. Jak taki sklep będzie działał?

IKEA: Sklep z używanymi meblami

Jak podają wiadomościhandlowe.pl, IKEA chce otworzyć w tym roku swój pierwszy sklep z używanymi meblami. Ten ma powstać oczywiście w Szwecji, dokładnie w mieście Eskilstuna. Sprzedawane meble będą odnawiane i będą pochodziły z pobliskiego sklepu sieci. Będą to produkty, które na przykład uszkodziły się w transporcie. Po naprawie i przepakowaniu będą sprzedawane ponownie - już jako mebel używany.

Używane meble IKEA: Dbałość o środowisko

O takim pomyśle IKEA mówiło się już od jakiegoś czasu. Sieć postanowiła wprowadzić zmiany w trosce o środowisko. Wszystko to w odpowiedzi na zarzuty, że sieć sprzedaje produkty w niskich cenach, co prowadzi do nadmiernego konsumpcjonizmu - w efekcie wiele "starych" mebli trafia na wysypiska.

Sklep z używanymi meblami IKEA to tekstowy projekt, który będzie stale monitorowany i oceniany. Nie wiadomo, czy podobne sklepy szwedzkiej sieciówki pojawią się wkrótce w innych lokalizacjach, ale nie można tego wykluczyć.

Co ciekawe, IKEA umożliwi też klientom odsprzedawanie swoich mebli lub przekazywanie ich na cele charytatywne.

Jest praca w Przemyślu. Szwalnia szuka tapicerów i szwaczek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.