GOPR Bieszczady: Nie udało się uratować życia mężczyzny

2020-07-30 10:20 Sylwia Indycka-Rosół

Wakacje sprawiły, że turystów chętnych na wędrówki w Bieszczadach nie brakuje. GOPR apeluje, by pamiętać o bezpieczeństwie. Ostatnio służbom nie udało się uratować życia mężczyzny. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Śmierć turysty w Bieszczadach

Do tragicznego zdarzenia doszło 28 lipca. Ratownicy ze Stacji Rejonowej w Cisnej wyjechali do mężczyzny z nagłym zatrzymaniem krążenia. Na pomoc wezwano też Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Tego samego dnia ratownicy pomagali mężczyźnie po omdleniu na zielonym szlaku z Malej Rawki w kierunku Przełęczy Wyżniańskiej. Turysta został zwieziony na Przełęcz i przekazany załodze karetki.

Bieszczady: Jak wypoczywać bezpiecznie?

Bieszcady to niskie góry, ale to nie znaczy, że nie są wymagające i niebezpieczne. Każdą wyprawę należy starannie zaplanować. Zawsze trzeba mierzyć siły na zamiary i planować trasy tak, by zejść na dół przed zapadnięciem zmroku. Konieczne jest zadbanie o odpowiednie obuwie i odzież. Pogoda w górach jest bowiem zmienna. Nie wolno też zapominać o ekwipunku - odpowiedniej ilości jedzenia i wody.

Przed wyjściem na szlak warto odwiedzić stronę Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Znajdują się tam informacje na temat zamkniętych szlaków, parkingów, pogodzie i inne - ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa turysty.

Bieszczady oblegane w czasie lata 2020

Dodajmy, że podczas wakacji 2020 Bieszczady są mocno oblegane przez turystów. 69.439 osób weszło na szlaki piesze w czerwcu, to o 15% więcej niż w tym samym okresie w roku 2019.

Mieszkańcy miasta mają własne sposoby na przetrwanie upałów
Pierwsza w Lublinie ławka do karmienia i przewijania dzieci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.