Gdzie na grzyby?

i

Autor: pixabay.com Gdzie na grzyby?

Gdzie na grzyby na Podkarpaciu? Zobacz mapę grzybów 2022

2022-09-30 12:37

Gdzie na grzyby na Podkarpaciu? Sezon na grzybobranie 2022 zdecydowanie jest już otwarty. Pogoda z dnia na dzień robi się coraz bardziej jesienna, a to wpływa na to, że w lasach jest coraz więcej grzybów. W jakie miejsce pojechać, by wrócić do domu z pełnymi koszykami? Gdzie można znaleźć najlepsze okazy? Zobaczcie mapę grzybów 2022.

Gdzie na grzyby?

Początek jesieni to znak dla grzybiarzy, że powoli zbliża się sezon. W lasach zaczyna robić się tłoczno od ludzi, którzy poszukują tego leśnego skarbu. Co prawda wielu doświadczonych grzybiarzy ma swoje ulubione miejsca, których lokalizację trzymają w tajemnicy. Inni każdego sezonu zadają sobie pytanie: "gdzie na grzyby?".

Jeśli Wy także poszukujecie najlepszego miejsca i zastanawiacie się, gdzie jechać na grzyby, tak aby nie natknąć się na tłumy i przez to nie wrócić do domu z pełnymi wiadrami, to mamy odpowiedź.

Mapa występowania grzybów Podkarpacie – październik 2022

Gdzie najlepiej szukać grzybów na Podkarpaciu? W tym może pomóc mapa, którą współtworzą grzybiarze z całej Polski. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, w której części naszego regionu aktualnie występują grzyby to kliknijcie »TUTAJ«.

Horror w Krakowie. Bandyci chcieli zabić 21-latka w bestialski sposób

Mapa występowania grzybów - Polska

Poniżej mapa grzybów miejsc, które uważane są za najlepsze lokalizacje w Polsce do zbierania grzybów. Jeżeli macie więc wolny weekend możecie wybrać się nieco dalej niż granice województwa Podkarpackiego. Zobaczcie mapę:

Grzyby 2022. Pamiętajcie o bezpieczeństwie: dekalog grzybiarzy

Jednak pamiętajcie! Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz doświadczenia. Jeśli macie problem z rozpoznaniem grzyba nie jedzcie go! W określeniu, czy jest on jadalny, czy nie możecie otrzymać pomoc. Gdzie jej szukać?

  • Grzyboznawcy
  • Klasyfikatorzy grzybów
  • Atlas grzybów
  • Aplikacje mobilne

Najważniejsze jednak, by zbierać grzyby, co do których mamy całkowitą pewność.

- Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj, przynieś grzyby do najbliższej siedziby stacji sanitarno-epidemiologicznej, w której dyżury pełnią grzyboznawcy lub klasyfikatorzy grzybów - apeluje Główny Inspektorat Sanitarny. Specjalista bezpłatnie oceni czy grzyby są jadalne, niejadalne czy też trujące.