Solina

i

Autor: pixabay Solina

Bieszczady

Gdzie można się kąpać nad Soliną? Oto kąpieliska czynne przez całe wakacje

2024-06-18 7:59

Lato to okres, gdy wszelkiego rodzaju kąpieliska przeżywają prawdziwe oblężenie. Nie inaczej jest też nad Soliną. Największe podkarpackie jezioro cieszy się w tym czasie szczególnym zainteresowaniem. Atrakcje, ale i sama możliwość kąpieli przyciągają do tego miejsca tłumy turystów. Gdzie można znaleźć tu kąpieliska?

Kąpieliska nad Soliną 2024

Bieszczady i Jezioro Solińskie to wyjątkowo popularne wakacyjne destynacje. Co roku ściągają tu setki turystów spragnionych wspaniałych widoków i ochłody nad jeziorem. Jest to idealna miejscówka dla rodzin z dziećmi, ale tez grup znajomych i par. Turystów przyciągają wyjątkowo zróżnicowane atrakcje tego rejonu - szlaki górskie, kolejka nad zaporą, najdłuższa tyrolka w Polsce, wspaniałe jedzenie, rejsy stateczkami po jeziorze i kąpieliska. Tym razem skupimy się właśnie na tych ostatnich.

Wakacyjny wypad nad Solinę oznacza korzystanie z kąpielisk i opcjo, jakie oferuje samo jezioro. Plaże ciągnące się wzdłuż jego brzegów nie zawsze oferują możliwość bezpiecznej kąpieli. Warto wiedzieć, w których miejscach jest ona w pełni dozwolona i bezpieczna. 

Do tej pory najczęściej nad Jeziorem Solińskim udostępniane były cztery kąpieliska. Pilnowali ich ratownicy z Bieszczadzkiej Grupy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W 2024 roku niestety liczba tego typu miejsc zmniejszona została o połowę! Zapowiada się, że w tym sezonie przez wakacje czynne na stałe będą wyłącznie dwa kąpieliska strzeżone.

Wspomniane kąpieliska to "Patelnia" w Polańczyku i "Biała Flota" w Solinie. Będą one czynne dwa miesiące - od 1 lipca do 31 sierpnia. W przypadku pozostałych kąpielisk wypoczynek przy nich będzie możliwy jedynie okazjonalnie.

Topowa 5. Najlepsze kąpieliska na Podkarpaciu

Zobacz też nasza galerię!

Rowerstrada Solina Zakopane
Listen on Spreaker.