Podkarpackie: Ostrzeżenie II stopnia przed burzami i upałem

i

Autor: Pixaby Podkarpackie: Ostrzeżenie II stopnia przed burzami i upałem

Podkarpackie: Ostrzeżenie II stopnia przed burzami i upałem

2021-08-16 13:58

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami i upałem dla woj. podkarpackiego wydał w niedzielę IMGW. Burzom według prognoz będą towarzyszyć opady deszczu oraz porywy wiatru wiejące lokalnie do 100 km na godz. Zaś temperatura w regionie w dzień może osiągnąć 30 st. C.

Jak wynika z ostrzeżenia biura prognoz IMGW w Krakowie, opublikowanego przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie, w całym regionie w poniedziałek prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu do 25 mm, lokalnie do 40 mm, a także porywy wiatru wiejące do 80 km na godz., a lokalnie do 100 km na godz. IMGW wydało także alert przed upałem.

CZYTAJ TAKŻE: Jacek Jaworek widziany koło Sędziszowa Młp. Policja przeczesała las!

Podkarpackie: Ostrzeżenie II stopnia przed burzami i upałem 

Całe województwo podkarpackie zagrożone jest burzami, miejscami prognozowany jest także grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk oceniono na 75 proc. Alert obowiązuje od godzin południowych w poniedziałek do godziny 10 we wtorek i dotyczy wszystkich powiatów.

IMGW wydało także ostrzeżenie przed upałem, które także dotyczy wszystkich powiatów w woj. podkarpackim, a prawdopodobieństwo jego wystąpienia oceniono na 80 proc. Z ostrzeżenia IMGW wynika, że temperatura maksymalna w regionie w dzień osiągnie od 27 do 30 stopni, zaś w nocy od 15 do 18 stopni Celsjusza. Alert dotyczący upału obowiązuje w poniedziałek od południa do godz. 18.

W Rzeszowie postawiono 25 pojemników na elektryczne śmieci. Będą kolejne!
Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?