Dwie kobiety usłyszały zarzuty wyłudzenia dotacji w kwocie przekraczającej milion złotych!

i

Autor: Materiały prasowe/ KWP Rzeszów

Dwie kobiety usłyszały zarzuty wyłudzenia dotacji na ponad milion złotych!

2022-02-11 15:15

Mowa o dwóch mieszkankach powiatu jasielskiego w wieku 57 i 54 lat, które zostały zatrzymane w minioną środę przez policję. Kobiety związane są z jednym z jasielskich stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Do łamania prawa miało dochodzić od grudnia 2015 r. do lipca 2017 r.

Śledztwo w sprawie podkarpaccy policjanci prowadzą od 2018 roku. Od tego też czasu, policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie zbierali dowody przestępczej działalności osób związanych z jednym jasielskich stowarzyszeń, działającym na rzecz osób niepełnosprawnych. Do łamania prawa zaś miało dochodzić od grudnia 2015 r. do lipca 2017 r.

CZYTAJ TAKŻE: W czasie kontroli użył fałszywego prawka. Tłumaczył, że przyszło mu pocztą

Kobiety zostały zatrzymane w minioną środę

W minioną środę doszło do zatrzymania dwóch kobiet. To 57-letnia kobieta zasiadająca we władzach stowarzyszenia oraz 54-letnia księgowa. Obydwie są mieszkankami powiatu jasielskiego.

- Prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty wyłudzenia dotacji na dofinansowanie m.in. kosztów utworzenia i działania zakładu aktywności zawodowej oraz kosztów jego działalności obsługowo–rehabilitacyjnej w kwocie 1.142.303,52 zł stanowiącej środki z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, poprzez posłużenie się dokumentami poświadczającymi nieprawdę - Mówi Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji.

Starsza z kobiet będzie odpowiadała też m.in. za przywłaszczenie kwoty 25 tys. złotych oraz uporczywe naruszanie praw pracowniczych blisko 40 osób. Chodzi o nieregulowanie składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne.

- Obie podejrzane, w trakcie przesłuchania, złożyły wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji. Ponadto na mieniu podejrzanych zastosowano zabezpieczenia majątkowe na nieruchomościach o łącznej wartości ok. 1,2 mln złotych - dodaje Tabasz-Rygiel.

Zdaniem mundurowych - sprawa ma charakter rozwojowy.

Zbiory wypożyczalni filmów przy ulicy Kalwaryjskiej w Krakowie

QUIZ. O tych politykach uczą w podręcznikach. Znasz ich, czy tylko ci się wydaje?

Pytanie 1 z 12
8. Która z pań nie była premierem polskiego rządu?