otwarcie drogi przy Potockiego w kierunku Krosna

i

Autor: fot. Gmina Miejsce Piastowe

Droga przy Potockiego na trasie do Krosna oficjalnie oddana do użytku. Koszt remontu robi wrażenie

2022-12-15 14:54

Droga gminna przy Potockiego w miejscowości Łężany została oddana do użytku kierowców. Była przebudowywana od ulicy Polnej w Krośnie aż do skrzyżowania z DK19. Koszt całego remontu to...

Właśnie zakończył się drugi etap prac przy przebudowie ulicy Potockiego w Łężanach. Remont prowadzony był od maja 2021 roku i polegał na poszerzeniu jezdni o metr - z 4,5 m do 5,5 m. Dodatkowo w trakcie inwestycji wybudowano również prawie 900 metrów nowego chodnika.

W trakcie trwania prac stworzono również dwa przejścia dla pieszych, których oświetlenie nocą będzie zasilane energią słoneczną i wiatrową (oświetlenie hybrydowe). Nowe "zebry" znajdują się w okolicy przystanków autobusowych. Dodatkowo na całym odcinku trasy wykonano nowoczesne oświetlenie drogowe.

Cała inwestycja pochłonęła ponad 2,4 mln złotych. 60% tej kwoty pochodzi z dofinansowania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Pierwszy etap robót zakończony już w 2020 roku

Pierwszy etap przebudowy ulicy przy Potockiego został oddany do użytku już w 2020 roku. Na ten cel gmina Miejsce Piastowe dostała tak zwaną promesę w wysokości ponad 1,3 mln złotych. Całkowity koszt oddania pierwszego odcinka pochłonął łącznie ponad 2 mln złotych.

Przejechał przez przejście dla pieszych. Nie ustąpił matce z wózkiem.