Do tymczasowy dla uchodźców w Wieliczce. Z Rzeszowa, o godz. 12  wyruszą dziś dwa autobusy

i

Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Dom tymczasowy dla uchodźców w Wieliczce. Z Rzeszowa, o godz. 12 wyruszą dziś dwa autobusy

2022-03-02 10:27

Kolejna pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Dziś w samo południe z Rzeszowa wyjadą dwa autobusy, którymi do Wieliczki, do specjalnie przygotowanego domu, mogą pojechać matki z dziećmi, by tam znaleźć tymczasowe schronienie.

Cały kraj włączył się w pomoc uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy. Organizowane są zbiórki darów, leków, śpiworów, ubrań i żywności, mieszkańcy wielu polskich miast, w tym także Rzeszowa, pomagają również jako wolontariusze, nie tylko przy segregowaniu przyniesionych dla uchodźców przedmiotów, ale również w punktach informacyjnych i recepcyjnych.

To właśnie w tych ostatnich zgłaszać mogą się obywatele Ukrainy, by móc skorzystać później z przygotowanych dla nich w całej Polsce miejsc tymczasowego pobytu. Jednym z nich jest dom w Wieliczce, do którego już dzisiaj dwoma autobusami będą mogły się udać matki z dziećmi.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Pierwsze dary dla Ukrainy już w drodze! Zbiórka nadal trwa

Dwa autobusy wyjeżdżają o 12.00

- Autobusy, które zabiorą oczekujących uchodźców z Ukrainy do Wieliczki, w ramach relokacji rządowej, wyjadą o godzinie 12. Prosimy o zgłaszanie się matek z dziećmi do punktu informacyjnego na dworcu lub kontakt z numerem 1 77 88 99 00 - mówi Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa.

Ci, którzy skorzystają z propozycji polskiego rządu, po przyjeździe do Wieliczki, będą pod opieką tamtejszego burmistrza.

Dworzec w Przemyślu wypchany po brzegi. Coraz więcej uchodźców z Ukrainy w Polsce