Derby Rzeszowa

i

Autor: fot. Stal Rzeszów Derby Rzeszowa już w piątek!

Derby Rzeszowa

Derby Rzeszowa już dzisiaj. Policja ostrzega przed utrudnieniami

2024-04-12 8:29

W piątkowy wieczór na stadionie miejskim przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie odbędą się piłkarskie derby. W ramach Fortuna I Ligii Resovia Rzeszów zmierzy się ze Stalą Rzeszów. Co trzeba wiedzieć przed zbliżającym się spotkaniem? Jakie utrudnienia nas czekają?

92. derby Rzeszowa już dzisiaj. Jakich utrudnień musimy się spodziewać?

To już dzisiaj. Przygotujmy się na wielkie piłkarskie emocje. Na stadionie miejskim przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie odbędzie się mecz pomiędzy Resovią Rzeszów a Stalą Rzeszów. Spotkanie derbowe to ważne wydarzenie dla wszystkich lokalnych kibiców piłki nożnej. Przy tak dużej imprezie musimy liczyć się z utrudnieniami, na które możemy napotkać przed meczem, ale także w czasie jego trwania i tuż po zakończeniu.

Mecz został zakwalifikowany jako impreza podwyższonego ryzyka. Wynika to z doświadczeń z lat ubiegłych, kiedy to dochodziło do różnych incydentów dotyczących zakłócenia porządku publicznego czy wybryków chuligańskich - mówi nam  Magdalena Żuk z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci będą pilnować, aby nie doszło do konfrontacji kibiców obu drużyn. Wszelkie przypadki łamania porządku prawnego będą szybko eliminowane - podkreśla policja. 

O godzinie 17.00 na rzeszowskim Rynku zgromadzą się kibice Resovii Rzeszów. O 18.00 wyruszą w stronę stadionu przy ulicy Hetmańskiej. Przejdą  przez ulicę Słowackiego i w dół na Olszynki. Następnie bulwarami nad Wisłokiem dojdą już do stadionu. Jak przekazuje policja, kibice Stali Rzeszów we własnym zakresie przyjdą na obiekt. Nie przewidujemy zorganizowanych przyjazdów kibiców sympatyzujących drużyn. Nie ma też wyznaczonych żadnych parkingów ogólnodostępnych dla osób, które autokarami lub samochodami przyjadą na to wydarzenie - dodaje Magdalena Żuk. 

Quiz. Derby Rzeszowa! Sprawdź swoją wiedzę o Stali i Resovii

Pytanie 1 z 10
W piątek, 12 kwietnia odbędą się:

92. derby Rzeszowa. Policyjne patrole w całym mieście

Szacuje się, że derby Rzeszowa na żywo oglądać będzie co najmniej siedem tysięcy osób. Przedstawiciele Resovii dysponują pulą 4400 biletów. Stal Rzeszów posiada ich nieco mniej, bo ponad trzy tysiące. 

Na taką liczbę oglądających jesteśmy przygotowani. Policyjne patrole będą rozstawione nie tylko w obrębie ulicy Hetmańskiej i w obrębie stadionu. Będziemy też rozstawieni we wszystkich częściach miasta. Łącznie z trasami wyjazdu i przyjazdu do Rzeszowa - przekazuje rzeszowska policja. 

W piątkowy wieczór musimy się zatem spodziewać zwiększonej liczby policyjnych patroli w całym Rzeszowie. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach. Funkcjonariusze pionu prewencji w okolicach stadionu przy ulicy Hetmańskiej  zwrócą szczególną uwagę na te osoby, które swoim zachowaniem będą łamały prawo. 

Największego ruchu w okolicach stadionu musimy się spodziewać przed samym meczem oraz tuż po jego zakończeniu. 92. derby Rzeszowa wystartują punktualnie o godzinie 20.30. 

ZOBACZ: W TYCH POWIATACH NA PODKARPACIU JEST NAJWYŻSZE BEZROBOCIE

Kobiety coraz bardziej interesują się piłką nożną