zakrętka butelki

i

Autor: Eska Nie odrywaj nakrętek z butelki! Ekspert ostrzega.

Ciekawostki

Denerwują cię nowe zakrętki przy butelkach? Oto patent, który ułatwi ci korzystanie z nich!

2024-06-16 17:46

Razem z perspektywą wprowadzenia nowych regulacji unijnych, spora część producentów napojów butelkowanych postanowiła dostosować swoje produkty do nadchodzących zmian w prawie. Mowa tu o zakrętkach. Dla sporej części użytkowników te nieściągane stały się utrapieniem. Oto jak można rozwiązać ten problem!

Praktyczny sposób na niepraktyczne nakrętki butelek

Od pewnego czasu coraz więcej producentów decyduje się wprowadzać nakrętki przymocowane do butelek. Jest to pokłosie unijnych przepisów, które wejdą w życie już 1 lipca. Mają one sprzyjać ekologii i recyklingowi, równocześnie nieco utrudniają korzystanie z butelek z nakrętkami. Te przytwierdzane są zwyczajnie niewygodne w użytkowaniu. Jak się jednak okazuje, mogą być one też praktyczne!

Z rozwiązaniem problemu przychodzi - niemal już tradycyjnie - TikTok. Inwencja ludzka jest nieograniczona. Pokazują to filmiki, na których użytkownicy serwisu społecznościowego próbują znaleźć zastosowanie dla nowych, niewygodnych nakrętek.

Jak można nadać im nowego przeznaczenia? Mogą się one stać wygodnym uchwytem butelki. Pozwoli to przypiąć ją np. do plecaka czy paska. Wystarczy podczas odkręcania ściągnąć z szyjki butelki nie tylko nakrętkę, ale i pierścień, który przytwierdza ją do całości. Po zamknięciu butelki tworzy on wygodny uchwyty, pozwalający na przymocowanie jej do dowolnego miejsca. Praktyczne?

Oczywiście zawsze pozostaje też prostsza opcja. Wystarczy oderwać nakrętkę i korzystać z niej na stary, tradycyjny sposób...

Najbardziej obciachowe opisy z Gadu-Gadu

Zobacz naszą galerię poniżej!

Listen on Spreaker.