Flaga na samochodzie

i

Autor: pixabay.com/Canva Czy za flagę na samochodzie dostaniemy mandat?

Porady

Czy za flagę na samochodzie dostaniemy mandat? Co mówią na ten temat przepisy?

2024-06-14 15:13

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Na niemieckich stadionach będzie rywalizować reprezentacja Polski. Kibice już nie mogą doczekać się wielkich emocji, a część z nich, jak miało to miejsce podczas minionych turniejów, będzie zawieszać flagę narodową na swoich samochodach Co na to przepisy? Czy to dozwolone?

Czy za flagę na samochodzie możemy dostać mandat?

Flaga narodowa na samochodach jako oznaka kibicowania polskim piłkarzom? Podczas poprzednich wielkich imprez piłkarskich z udziałem naszej reprezentacji mogliśmy spotkać się z takim widokiem. To zjawisko spotęgowane było w 2012 roku, kiedy na polskich i ukraińskich stadionach odbywały się mistrzostwa europy. Możemy się także spodziewać, że podczas nadchodzącego Euro 2024 kibice znów będą chcieli podróżować razem z flagami. Co na ten temat mówią przepisy? Czy możemy dostać za to mandat?

W polskim prawie nie znajdziemy przepisu, który jednoznacznie zakazywałby montowania chorągiewki na samochodach. Co jednak istotne, ważny jest sposób, w jaki umieścimy ją na pojeździe. Musi być zamocowana stabilnie, tak, żeby w żadnym wypadku nie oderwała się, co mogłoby skutkować uszkodzeniem innych pojazdów.

Jeżeli do tego dojdzie, zostanie stworzona niebezpieczna sytuacja, gdyż kawałek chorągiewki może m.in. ograniczyć pole widzenia, a to doprowadzi do niepożądanych sytuacji na drodze. Chorągiewka może przeszkodzić nie tylko kierowcom w samochodach, ale także motocyklistom czy rowerzystom. Jeżeli przez nieodpowiednio zamontowaną chorągiewkę stworzymy zagrożenie dla innych uczestników ruchu, grozi nam mandat w wysokości do 500 złotych.

ZOBACZ: EURO 2024. TUTAJ NA PODKARPACIU POWSTANĄ STREFY KIBICA

Przyśpiewki polskich kibiców na Euro 2024

Pytanie 1 z 9
Biało-czerwone to...