Cztery nowe karetki dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie

i

Autor: fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Cztery nowe karetki dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie

2022-08-25 15:48

O cztery nowe karetki wzbogaciła się Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Karetki są wyposażone w system samo dezynfekcji i w szereg innych sprzętów ratowniczych, w tym defibrylatory.

Trzy ambulanse o łącznej wartości 1,6 mln zł kupiono z Rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Zakup czwartej sfinansowano z budżetu Państwowego Ratownictwa Medycznego. – To dobry czas dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, stacji która jest liderem całego konsorcjum obsługującego system Państwowego ratownictwa medycznego dla naszego województwa mówiła wojewoda Ewa Leniart.

Zapotrzebowanie na nowe karetki w WSPR w Rzeszowie jest ogromne. W ubiegłym roku ambulanse, które obsługują Rzeszów oraz okolice, wyjeżdżały łącznie aż 38 tysięcy razy. – Pandemia przyczyniła się do zwiększenia liczby wyjazdów. Dezynfekcja karetek spowodowała ich szybszą eksploatację mówiła Ewa Draus, wicewojewoda podkarpacki.

Zanieczyszczona rzeka Raba

„Pomniejszone” karetki

Warto zaznaczyć, że nowe karetki są mniejsze, niż te dotychczasowe będące na wyposażeniu WSPR.

– Coraz ciężej mamy my – ratownicy medyczni. Musimy jechać na gęściej zaludnione osiedla, z ciasną zabudową. W związku z tym te ambulanse są mniejsze. Po to, aby dostosować się do tego ukształtowania terenu – przyznał Andrzej Kwiatkowski, dyrektor stacji pogotowia w Rzeszowie.