Ćwiczyli m.in. wejścia siłowe i odblokowywanie obiektów.  Wspólne szkolenie żołnierzy 82 Dywizji Powietrznodesantowej i mieleckich służb

i

Autor: Materiały prasowe/ KPP Mielec

Ćwiczyli m.in. wejścia siłowe i odblokowywanie obiektów. Wspólne szkolenie żołnierzy 82 Dywizji Powietrznodesantowej i mieleckich służb

2022-05-21 13:03

Szkolenie obejmowało też zatrzymania niebezpiecznych przestępców oraz tresurę psów służbowych. Celem ćwiczeń mundurowych była wymiana doświadczeń, poznanie swoich możliwości oraz zgranie w przypadku konieczności wspólnego reagowania na zagrożenie.

Wspólne ćwiczenia stacjonującej na terenie Mielca 82 Dywizji Powietrznodesantowej oraz miejscowej Komendy Policji są jednym z elementów współpracy między służbami. Do szkoleń zapraszani są jednak nie tylko policjanci i amerykańscy żołnierze, ale również  strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, ratownicy medyczni, Straż Graniczna oraz funkcjonariusze CBŚP.

W ramach ostatnich ćwiczeń mundurowi szkolili się w zakresie wejść siłowych i odblokowywania obiektów, zatrzymań niebezpiecznych przestępców czy tresury psów służbowych.

Strona amerykańska zaprezentowała możliwości swoich psów bojowych oraz ich przewodników, natomiast przewodnicy z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu dali pokaz tresury, posłuszeństwa oraz ujawniania materiałów niebezpiecznych przez swoich czworonożnych podopiecznych- informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Żołnierze amerykańscy zorganizowali także ćwiczenia w zakresie zarządzania kryzysowego, w którym udział brali też ratownicy medyczni i strażacy. Chodziło w nich o synchronizację działań podczas segregowania poszkodowanych i rannych metodą TRIAGE w wypadku masowym. Ta, przypomnijmy, polega na sortowaniu potrzebujących pomocy pacjentów w zależności od stopnia obrażeń i rokowań.

Szkolenie i ćwiczenia to jednak nie wszystko. Na zakończenie pracowitego dnia rozegrany został mecz piłki nożnej, między mielecką policją a amerykańskimi żołnierzami. Ten, 3”2 wygrali mielczanie. Amerykanie zaś już zapowiedzieli rewanż.

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?
Grzegorz Krychowiak: Messi raczej nie ogląda greckiej ligi
Posłuchaj, na czym polega dieta 8-godzinna. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.