Sprzedaż browaru w Leżajsku
Przypomnijmy, że informację o wyborze prze grupę Żywiec nabywcy zakładu w Leżajsku jako pierwszy podał wójt gminy Leżajsk, Krzysztof Sobejko. Tradycyjnie zrobił to za pośrednictwem swojego facebookowego profilu. Przekazała, że doszło do rozmowy między nim i prezesem zarządu Grupy Żywiec, w trakcie której otrzymał informacje o podpisaniu wstępnej umowy między właścicielem Browaru Leżajs, a potencjalnym kupcem.
- Muszę stwierdzić, że Pan Prezes dotrzymał obietnicy, danej mi kilka miesięcy temu na spotkaniu w Warszawie, że bezpośrednio poinformuje mnie o wynikach rozmów w sprawie sprzedaży Browaru Leżajsk. I tak też się stało - napisał w poście Sobejko.
Jak się okazuje, nowym właścicielem - po sfinalizowaniu transakcji - ma zostać spółka Mycofeast.
Co oznacza to dla przyszłości browaru? Produkcja piwa w zakładzie odejdzie do przeszłości. Firma, do której już wkrótce będzie należał leżajski zakład, posiada nieco inny profil produkcji.
Nowy właściciel browaru w Leżajsku
Czym zajmuje się firma Mycofeast i do kogo należy? Spółka Mycofeast Poland - jak podaje Onet - znalazła się w w KRS 1 lutego 2024 roku. Jej głównym udziałowcem i prezesem zarządu jest Antoni Paweł Karśnicki. Z kolei beneficjentem rzeczywistym jest Witold Hruzewicz.
Mycofeast to przemysłowa firma z branży biotechnologicznej. Zajmuje się fermentacją biomasy w celu pozyskania z niej wysokiej jakości białek, lipidów i składników dla sektora żywności i pasz dla zwierząt.
Jak przekazuje gazeta.pl, firma informuje na swojej stronie o przejęciu leżajskiego browaru.
"Mycofeast, firma zajmująca się biotechnologią przemysłową z siedzibą w UK, częściowo wyszła z trybu ukrytego wraz z ogłoszeniem, że podpisała wiążącą umowę nabycia od Grupy Żywiec dużego dawnego browaru, a spółką zależną Heinekena" - czytamy na stronie Mycofeast.
Strajk pod Browarem Leżajsk. Mieszkańcy walczą o zakład
Zobacz naszą galerię poniżej!