Wydarzenia

Byliśmy na dachu najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce. Taki widok będą mieli mieszkańcy Olszynki Park

2024-06-27 17:16

Nie da się ukryć - ten widok robi wrażenie. Tak najkrócej możemy podsumować wizytę w najwyższym budynku mieszkalnym w Polsce, czyli wieżowcu Olszynki Park. Rzeszowska inwestycja sąsiaduje z mostem Zamkowym i Wisłokiem. Zobaczcie, jaki rozpościera się z niej widok. Zapiera on dech!

Widok z dachu Olszynki Park

220,67 m i 41 pięter - Olszynki Park będzie rekordowy pod wieloma względami. To najwyższy mieszkalny budynek w Polsce. Inwestycja umiejscowiona w samym centrum Rzeszowa sąsiaduje z Wisłokiem i mostem Zamkowym. Już teraz króluje w linii krajobrazu miasta. Wyraźnie się z niej wybija i jest doskonale widoczna z wielu punktów nie tylko samego miasta, ale i tras dojazdowych do niego. A przecież nie jest jeszcze ukończony! Iglica, która ma go wykańczać, nie jest jeszcze w pełni zamontowana.  

Dodajmy, że na razie najwyższymi budynkami mieszkalnymi w Polsce są wrocławski Sky Tower mierzący 212 m i Złota 44 w Warszawie - 192 m. Olszynki Park - na które składa się kompleks dwóch budynków projektu pracowni A.T. Architekci - przejmą pozycje lidera wraz z zamontowaniem iglicy. Cała inwestycja ma zostać wykończona do końca 2024 roku.

Poza powierzchniami mieszkalnymi w kompleksie Olszynki Park przewidziano także przestrzenie dla biur, usług i handlu. Na ostatnich piętrach wieżowca mieścić się będzie m.in. restauracja. Jego mieszkańcy będą mieli dostęp także do basenu i podziemnego dwupoziomowego garażu.

Mieliśmy okazję wejść na ostatnie piętro budowli. Widok rozpościerający się z jego szczytu jest niesamowity.  

Ciekawostką jest także sama budowa i towarzyszący jej sprzęt. Mowa tu szczególnie o żurawiu, który na niej działa i aktualnie przy jego pomocy wznoszona jest wspomniana wcześniej iglica. Obecnie jest to najwyższy pracujący żuraw w Polsce. Za kilka tygodni, gdy szczyt iglicy będzie montowany na budynku, będzie on najwyższym w Europie! 

Najwyższy budynek mieszkalny w Polsce - Olszynki Park

Zobaczcie naszą galerię!

Pogadane. Zbudowane. Dlaczego budowanie z betonu komórkowego jest proste
Materiał sponsorowany
Listen on Spreaker.