Koniec z dopłatami 500 zł na dziecko w marcu. Trzeba się pośpieszyć!

i

Autor: Fot. Monkpress/East News Program 500 plus. n/z Banknot 500 zł

Koniec z dopłatami 500 zł na dziecko w marcu. Trzeba się pośpieszyć!

2023-04-07 14:28

31 marca to termin nieprzekraczalny dla rodziców, którzy chcą wykorzystać rządową dopłatę w wysokości 500 zł, lub 1000 zł na dziecko z Polskiego Bonu Turystycznego. Dobrą wiadomością jest to, że pieniądze mogą przysłużyć się w kolejnych miesiącach, jednak do końca marca należy aktywować bon i zarezerwować miejsce wypoczynku dziecka.

31 marca kończy się możliwość aktywowania Polskiego Bonu Turystycznego. To rządowe dofinansowanie rodzinnego budżetu w wysokości 500 zł i 1000 zł na wypoczynek dziecka, które nie ukończyło 18. roku życia. Pieniądze dostaną rodzice i opiekunowie prawni, którzy są uprawnieni do pobierania „500+”. Przypominamy, że bonem można opłacić takie usługi jak: nocleg, czy wszelkie usługi towarzyszące, czyli wejściówki na basen, stoki narciarskie itp. Sfinansować można także wyjazd dziecka na kolonię, obóz czy zieloną szkołę, a także jednodniową wycieczkę bez noclegu jeżeli obejmuje ona takie usługi, jak np. transport i zwiedzanie. Prawo daje możliwość wykorzystania pieniędzy w czasie wakacji 2023, ale do końca bieżącego miesiąca należy aktywować bon i zarezerwować miejsce. Jak to zrobić? Szczegóły poniżej.

Bon turystyczny 2023 – jak go aktywować?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że na rodziców czeka jeszcze ponad pół miliona bonów turystycznych, które należy aktywować. Aby to zrobić trzeba zalogować się na Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Następnie zalogować się na swoim koncie, uzupełnić dane kontaktowe i aktywować bon turystyczny.

Wówczas rodzic otrzyma unikalny 16-cyfrowy numer, który trzeba podać podczas opłaty za wypoczynek dziecka. Następnie taką transakcję należy potwierdzić kodem, który przyjdzie do nas w wiadomości SMS.

Bon turystyczny 2023 – gdzie go wykorzystać?

W ramach Polskiego Bonu Turystycznego rodzicom przysługuje 500 zł na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia, a także 1000 zł w przypadku dziecka z niepełnosprawnością. Bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów rodziców.

Co ważne, 31 marca to ostateczny termin na aktywację bonu, aczkolwiek ten można wykorzystać w późniejszym terminie. Do końca marca, należy dokonać aktywacji i zarezerwować miejsce, opłacają go w wyżej opisany sposób. Sam wypoczynek dziecka może odbyć się w kolejnych miesiącach.

Jakie miejsca akceptują Polski Bon Turystyczny? Na stronie bonturystyczny.polska.travel znajdziemy pełną listę podmiotów, w których możemy zrealizować bon. Te znajdziecie też pod linkiem »TUTAJ«.

Lotnisko Chopina się zatka! Moment krytyczny w 2029