Bieszczadzka Straż Graniczna: 2 Ukrainki zmieniły dane osobowe i chciały wjechać do Polski

i

Autor: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Bieszczadzka Straż Graniczna: Zmiana danych osobowych nie zmienia przeszłości

2023-02-17 9:59

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej i Lubaczowa zatrzymali dwie Ukrainki, które zmieniając dane osobowe, chciały uniknąć konsekwencji wynikających z popełnionych wcześniej przestępstw.

Nielegalna próba przekroczenia granicy

Strażnicy Graniczni z Korczowej 12 lutego w czasie kontroli zatrzymali obywatelkę Ukrainy. Podczas odprawy okazało się, że kobieta planowała podstępem przekroczyć granicę. Zmieniając nazwisko, chciała uniknąć konsekwencji popełnionych w przeszłości przestępstw. Jak ustalili mundurowi, kobieta miała zakaz wjazdu do państw ze strefy Schengen. 39-letnia Ukrainka przyznała się do zarzucanych jej czynów i najbliższe sześć miesięcy spędzi w więzieniu w Ukrainie.

Konsekwencje nieuczciwej przeszłości

Do podobnego zdarzenia doszło dzień wcześniej na przejściu granicznym w Budomierzu. Tam granicę ukraińsko-polską zamierzała przekroczyć 46-letnia Ukrainka, która również chciała wybielić swoją przeszłość. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kobieta zmieniła swoje dane osobowe, gdyż jej pobyt w Polsce w innym przypadku byłby niemożliwy. Ukrainka była na celowniku policji, w związku z nieopłaceniem grzywny. Jej próba przekroczenia granicy nie powiodła się, a sprawa nielegalnej próby wjazdu do Polski znajdzie swój finał w sądzie.

- Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili czworo cudzoziemców, którzy w celu uniknięcia odpowiedzialności za czyny zmienili swoje dane osobowe. Finalnie wszyscy ponieśli konsekwencje. Zmiana danych osobowych nie zmienia przeszłości – informują funkcjonariusze.

Straż graniczna uderzyła w bimbrowników. Skonfiskowali tysiące litrów alkoholu