Bieszczady: Powstał nowy szlak!

2020-06-30 13:25 A.Z.
asdasd
Autor: Pixabay

Jeżeli wybieracie się w Bieszczady, to mamy dobre informacje. Bieszczadzki Park Narodowy wyznaczył nowy odcinek szlaku z Przełęczy Wyżnej (972 m n p.m.) na Dział (1103 m n.p.m.). Oznakowany jest on kolorem żółtym.

Nowy odcinek jest przedłużeniem szlaku żółtego Połonina Wetlińska – Przełęcz Wyżna. Wejście na szlak na Dział znajduje się po prawej stronie parkingu. Park prosi o ostrożność przy przejściu przez płytę parkingową.

Trasa prowadzi głównie zalesionym, łagodnym zboczem i wyprowadza nas do wiaty (deszczochronu) w części szczytowej Działu, gdzie łączy się ze szlakiem zielonym. Zielonym szlakiem wędrować możecie w stronę Małej Rawki lub zejść do Wetliny.

Czas przejścia nowym odcinkiem to około 1 godz. 10 min do góry oraz 40 min w dół. Bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego można zakupić w punkcie informacyjno - kasowym przy wejściu na szlak lub drogą internetową – poprzez stronę bdpn.eparki.pl .

Informacje na temat przebiegu szlaków uzyskają Państwo w punktach informacyjno-kasowych. W razie wątpliwości możecie dzwonić do Ośrodka Informacji i Edukacji Turystycznej BdPN w Lutowiskach, tel. 13 461 03 50.  

Posłuchaj o algach. Poznaj ich właściwości prozdrowotne i wartość odżywczą. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
10. Akcja obrączkowania bocianów w powiecie siedleckim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.