Bieszczady: Gigantyczny tłok na szlakach w lipcu

2020-08-11 14:18 A.Z.
Wyjeżdżasz w Bieszczady? Koniecznie przeczytaj APEL BPN! Posypią się mandaty?
Autor: jarekgrafik/Pixabay.com

67,2 tys. wejść na szlaki piesze w lipcu (w 19 punktach informacyjno -kasowych) zanotowały władze Bieszczadzkeigo Parku Narodowego. To o 45% więcej niż w roku 2019 w tym samym czasie.

Jak podaje BPN, odnotowano 167,2 tys. wejść na szlaki piesze w lipcu w 19 punktach informacyjno - kasowych. To o 45% więcej niż w roku 2019. Na Tarnicę weszło w tym czasie 46,0 tys. osób (ponad 54% więcej niż w roku poprzednim).

Na wszystkich wjazdach do parku odnotowano 87,3 tys. pojazdów samochodowych (wzrost o 37%), z czego ponad 20,1 tys. zanotował rejestrator w Wołosatem. 

Mimo tak wysokiej frekwencji ogólnej były również szlaki mało uczęszczane, o czym władze parku wspominały już wielokrotnie. 

Frekwencja z lipca to wynik pewnego odreagowania. Park nie spodziewa się takiego wzrostu w sierpniu, mimo jak na razie korzystnej pogody. Park nadal prosi o przestrzeganie zasad zwiedzania, dobre indywidualne przygotowanie się do wyjść w góry i korzystanie z przejść alternatywnych. 

Posłuchaj o glonach wakame. Jakie mają wartości odżywcze i właściwości prozdrowotne? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Syn Martyniuka obraża legendę TVN

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.