Wkrętarka

i

Autor: freepik.com Afera wkrętarkowa w Lidlu.

Informacje

Afera wkrętarkowa w popularnej sieci sklepów. Klienci wprowadzani w błąd?

2024-03-11 10:51

Afera wkrętarkowa w Lidlu to nie wymysł internautów, a dosyć poważna sprawa. Na platformie Youtube w ostatnim czasie pojawił się film przedstawiający wkrętarki firmy Parkside sprzedawane w popularnej sieci sklepów. Jak wynika z zaprezentowanych dowodów, narzędzia mogą być nieoryginalne, a ich parametry nie zgadzają się z podawanymi w opisie.

Lidl wprowadza klientów w błąd? W ofercie wkrętarki niezgodne z opisem

W internecie pojawił się film jednego z klientów Lidla, który kupił wkrętarkę firmy Parkside. Dawid Biel w serwisie Youtube wyraża swoje zdziwienie dotyczące danych urządzenia. Jak podkreśla, wkrętarka miała mieć silnik bezszczotkowy, a takiego nie ma. Mężczyzna podczas testowania zauważył spore nieścisłości z informacjami podawanymi na opakowaniu.

Jak kupiłem w stacjonarnym sklepie Lidl wkrętarkę Parkside performance PBSPA 12 C3, która po otwarciu okazała się zupełnie innym modelem, prawdopodobnie PBSA 12 C3, przemalowanym z zielonego na czarny, żeby tylko udawał to co miało być. Baterie też prawdopodobnie zostały podmienione na wydmuszki lub złom. Miał być model Performance, z bezszczotkowym silnikiem, a okazało się że jest model z silnikiem szczotkowski oraz z doklejonymi naklejkami, które zawierają informacje od z chmury. Jedno jest pewne, że ktoś tutaj dokonał oszustwa – czytamy w opisie filmu.

Różnic opisu ze stanem faktycznym było jednak więcej. Na urządzeniu mężczyzna nie znalazł numeru seryjnego. W miejscu, w którym powinien się on znajdować, można zaobserwować jedynie białe pole. Nie zgadzał się także moment obrotowy wiertarki. Wszystko świadczy o tym, że zakupiony przez klienta model wkrętarki jest niższym, niż ten podawany na opakowaniu.

Nie, nie podejrzewam o to samego producenta, ale są teorię że jakiś "Janusz" zakupił obydwie wersje, a następnie przemalował wersję zieloną na czarną i dokonał zwrotu tej wersji droższej, a nikt w Lidlu się nie połapał i następnie wkrętarka została puszczona ponownie do obrotu w tym nowym zestawie który ja zakupiłem. Czy jest to tylko jednorazowy incydent? - zaznacza twórca filmu.

Autor filmu mówi o kolejnych przypadkach

Parkside to marka własna Lidla. Oferowane przez sieć wkrętarki stały się bardzo szybko popularne. Przedstawiona sytuacja z pewnością nie wpłynie pozytywnie na reklamę produktu. Z opublikowanego filmy jasno wynika, że klienci wprowadzani są w błąd. Sieć przesłała odpowiedź na nasze pytanie, w której odniosła się do sprawy. 

Dzięki filmikowi udało się nawiązać kontakt do osób, które również nabyły podobnie przemalowane na czarno sprzęty (klucze udarowe Parkside) i ze sfałszowanymi tabliczkami znamionowymi. A zatem mój przypadek nie był odosobniony i ktoś znalazł sobie sposób na oszustwa – dodaje autor filmu.

ZOBACZ: NAJLEPIEJ PŁATNE ZAWODY, DO KTÓRYCH NIE POTRZEBA CI STUDIÓW

Tańszy jest Lidl czy Biedronka? Klienci są w szoku, mówią tylko o jednym