Co zrobić z nadmiarem jedzenia po świętach? Z pomocą przychodzi lodówka foodsharingowa
Zakupy przed świętami były obfite i chyba trochę przesadziliśmy – z pewnością część z nas ma teraz takie przemyślenia. Przemyślenia to jedno, a to co zostało po świętowaniu i sprawia, że nasze lodówki nie mogą się domknąć, to już zupełnie inna sprawa. Jeżeli po świętach narzekacie na nadmiar jedzenia, z pomocą przychodzi lodówka foodsharingowa. Co to takiego? To urządzenie stworzone przez Stowarzyszenie ZUPEŁNE DOBRO do dzielenia się jedzeniem.
Jeśli poza pięknymi wspomnieniami i górą prezentów po świątecznym okresie pozostała nam żywność, której nie jesteśmy w stanie wykorzystać, przypominamy, że przy naszym lokalu (Rzeszów, ul. Sondeja) całodobowo funkcjonuje lodówka foodsharinogowa – czytamy na Facebooku stowarzyszenia.
Jakie produkty konkretnie można tam oddawać? Przede wszystkim należy pamiętać, żeby była to żywność odpowiednio zapakowana i opisana oraz nadająca się do spożycia. W regulaminie możemy z kolei przeczytać, o czym powinniśmy pamiętać, przynosząc żywność.
- Przynosimy produkty, które sami moglibyśmy zjeść.
- Mogą to być produkty, które przekroczyły datę minimalnej trwałości, ale nie przekroczyły terminu przydatności do spożycia.
- Jedzenie powinno być zapakowane w pojemnikach.
- Wyroby własne, na przykład ciasto lub zupa, muszą być szczelnie zapakowane i opisane. Pamiętajmy o umieszczeniu daty przygotowania.
- Produkty, które wymagają schłodzenia, dostarczmy w przenośnej lodówce lub torbie termicznej.
Jakich produktów nie zostawiać w rzeszowskiej jadłodzielni?
- Surowego mięsa.
- Produktów zawierających surowe jajka, w tym budyni, kremów czy domowych majonezów.
- Wyrobów z niepasteryzowanego mleka.
- Otwartych puszek oraz słowików z przetworami.
- Produktów, które wymagają niskiej temperatury, a przebywały poza lodówką dłużej niż 30 minut.
- Produktów z oznakami zepsucia.
ZOBACZ: WIGILIA MIEJSKA W RZESZOWIE 2023
Polecany artykuł: