Zmiana czasu na zimowy w październiku. W Rzeszowie autobusy pojadą inaczej

i

Autor: PW/Canva.com

Zmiana czasu

Zmiana czasu na zimowy w październiku. W Rzeszowie autobusy pojadą inaczej

2024-10-25 14:37

Zmiana czasu 2024 na zimowy spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy autobusów MPK w Rzeszowie. Tylko tej jednej nocy, nieco inaczej kursować będą nocne linie. O zmianach i szczegółach poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Zobacz, w jakich godzinach odjadą linie N1 i N2. Szczegóły w artykule poniżej.

Zmiana czasu na zimowy 2024

Zmiana czasu może spowodować chwilowe trudności i wprowadzić chaos w organizacji. Szczególnie w kwestii podróży samolotami, pociągami, ale i autobusami. Zmiana czasu 2024 na zimowy nastąpi w ostatni weekend października, czyli już w nocy z soboty 26 października na niedzielę 27 października. Wówczas o godzinie 3.00 w nocy zegar przesunie się o jedną godzinę w tył, czyli na godzinę 2.00.

Każdego roku, gdy zbliża się noc podczas, której następuje zmiana czasu na zimowy bądź letni, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje o nowych godzinach odjazdu autobusów miejskich. Osoby, które skorzystają tej nocy z linii N1 i N2 powinny zaznajomić się z rozkładem jazdy.

ZOBACZ: Piękna Wieś Podkarpacka 2024. Te miejscowości walczą o tytuł

Zmiana czasu na zimowy. Godziny odjazdu nocnych autobusów w Rzeszowie

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że w związku ze zmianą czasu letniego na zimowy, w nocy z 26 na 27 października 2024 r.:

  • Linia N1 – przyjedzie na przystanek Dworzec Główny PKP 03 o godz. 2:55 czasu letniego gdzie zakończy kurs, skąd następnie odjedzie o godz. 2:00 czasu zimowego w kierunku ulicy Łukasiewicza.
  • Linia N2 – przyjedzie na przystanek Dworzec Główny PKP 03 o godz. 2:59 czasu letniego gdzie zakończy kurs, skąd następnie odjedzie o godz. 2:00 czasu zimowego w kierunku ulicy Bł. Karoliny.

Po co zmieniamy czas na zimowy i letni?

Zmiana czasu z letniego na zimowy i odwrotnie ma za zadanie dostosowanie rytmu dnia do pór roku. To najważniejszy argument, który umożliwia oszczędność energii elektrycznej. Zmiana czas pozwala na większe wykorzystanie światła słonecznego, a co za tym idzie zużycia mniejszej ilości energii na oświetlenie miast, dróg, domów i mieszkań.

Zegarki przestawia się w prawie 70 krajach na całym świecie. W Polsce zmiana czasu obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku. Ze zmian zrezygnowały takie kraje jak Rosja, Białoruś czy Islandia.

Wypadek w Rzeszowie. Zderzenie czterech samochodów