W sobotę w Rzeszowie odbędzie się Piknik Wiedzy. Co w programie?

i

Autor: Pixabay.com

W sobotę w Rzeszowie odbędzie się Piknik Wiedzy. Co w programie?

2022-10-13 16:41

Już w najbliższą sobotę (15 października) startuje Piknik Wiedzy w Rzeszowie. To impreza zorganizowana z okazji 200-setnej rocznicy urodzin wielkiego konstruktora i wynalazcy Ignacego Łukasiewicza. Poniżej sprawdzamy, co w programie.

Piknik wiedzy to impreza organizowana z myślą o Ignacym Łukasiewiczu, który w tym roku obchodziłby swoje dwusetne urodziny. A kto jest inicjatorem wydarzenia? Za całość jest odpowiedzialny Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Co zaplanowano w programie?

Jak się okazuje uczestnicy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Wśród nich znajdą się: edukacyjne animacje i seria warsztatów oraz eksperymenty i pokazy chemiczno-fizyczne. Będzie też symulator lotu szybowcem, łazik marsjański i bolid, który został skonstruowany przez studentów Politechniki Rzeszowskiej. W trakcie całej imprezy znajdzie się też coś dla łasuchów. Na liście poczęstunków jest wata cukrowa, popcorn oraz typowa wojskowa grochówka.

Piknik będzie niezwykłą w formule i odbiorze okazją do tego, aby spotkać się z różnymi dyscyplinami wiedzy w sposób taki, który jest najbardziej przystępny, a więc poprzez zabawę. We współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych wzbogacamy piknik o stoisko, które dedykowane jest dzieciom, młodzieży, ale myślę, że także sprawi radość dorosłym. Instytut podróżuje teraz z edukatorami, którzy pokazują możliwości sprzętu zakupionego w szkołach w ramach programu Laboratoria Przyszłości – powiedziała na dzisiejszej konferencji podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

Wnętrze stworzone do odpoczynku

Piknik wiedzy – gdzie i kiedy?

Piknik wiedzy startuje już w najbliższą sobotę (15 października) na terenie Podkarpackiego Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie przy ul. Grunwaldzkiej 15. Całość rozpocznie się już o 11 i potrwa do godziny 16. Więcej informacji oraz szczegółowy program znajdziecie na stronie rzeszow.uw.gov.pl.