W Rzeszowie rusza program in vitro. Znamy szczegóły

2023-01-02 13:51

Już 9 stycznia w Rzeszowie w życie wejdzie program in vitro. Zakończył się konkurs, na podstawie którego wybrana została firma odpowiedzialna za jego realizację. Program potrwa do końca 2025 roku.

Program in vitro rusza w Rzeszowie

i

Autor: Pixabay.com

Rozstrzygnięty został konkurs na realizację programu in vitro w Rzeszowie. Zwyciężyła firma PARENS, która powierzone zadania wykonywać będzie do końca 2025 roku. Kwalifikacja do programu odbywać się będzie na terenie Ośrodka Medycznie Wspomaganej Prokreacji Parens sp. z o.o., przy ul. Podwisłocze 21.

Na informację o tym, że w naszym mieście ruszy program in vitro czekało wiele rodzin, odkąd rząd z powodów ideologicznych zamknął taką możliwość. Jestem dumny, że do tego grona dołączył Rzeszów i rozstrzygnięty został już konkurs na realizację programu – przekonuje Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Dodatki dla rodziców w 2023 roku. O jakie pieniądze można się ubiegać?

Jakie wymogi trzeba spełniać?

Jak będzie przebiegać udział zainteresowanych par? Na początek wszyscy chętni do wzięcia udziału w programie in vitro, muszą zgłosić się do placówki realizującej działania, czyli do firmy PARENS. Wtedy następuje weryfikacja złożonych dokumentów i kwalifikacja do leczenia. Ta odbywać się będzie zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii i warunkami Ustawy o leczeniu niepłodności. Decyduje kolejność składanych zgłoszeń i ewentualne pierwszeństwo wynikające z posiadanych schorzeń. Po zakwalifikowaniu pary do programu, wystawiony zostaje wniosek kierujący do programu, złożony przez Realizatora w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

Dla kogo program in vitro w Rzeszowie?

Pary chętne na wzięcie udziału w programie in vitro muszą spełniać określone wymogi. Przede wszystkim muszą mieszkać w Rzeszowie i rozliczać się z podatków z Urzędem Skarbowym w Rzeszowie w okresie co najmniej trzech pełnych miesięcy poprzedzających dzień kwalifikacji do programu. Pary nie mogą także uczestniczyć równolegle w żadnych innych programach o podobnym charakterze. Zainteresowani muszą też być ze sobą związani małżeństwem lub związkiem partnerskim.

Gdzie trzeba się udać, aby wziąć udział w projekcie? Do Ośrodka Medycznie Wspomaganej Prokreacji Parens, mieszczącego się przy ulicy Podwisłocze 21. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00, w sobotę od 8.00 do 12.00 oraz w niedzielę od 9.00 do 12.00. Możliwa jest także rejestracja telefoniczna oraz mailowa przez siedem dni w tygodniu. Numer telefonu to 509 108 109, a adres e-mail [email protected].

Święta rodzina z czekolady. W tym roku rzeszowska szopka ma ważne przesłanie