Uwaga! Remonty na szlakach w Bieszczadach. Jeśli wybierasz się w góry, musisz to wiedzieć

2020-06-30 7:52 AP
Bieszczady, szlaki,
Autor: jarekgrafik/Pixabay.com

Uwaga turyści, jeśli wybieracie się w Bieszczady, musicie wiedzieć o tym, że rozpoczął się remont odcinka szlaku z Bukowego Berda w kierunku zejścia na Przełęcz Goprowską. Należy zachować ostrożność i słuchać poleceń służb terenowych.

Bieszczady: remont szlaków. O czym musisz wiedzieć?

Trwają prace związane z rewitalizacją Bukowego Berda w Bieszczadach. W ramach podjętych prac zabezpieczona zostanie powierzchnia kopuły szczytowej. Na stromym odcinku zejścia (na Przełęcz Goprowską) wbudowany zostanie krótki odcinek progów przeciwerozyjnych, dzięki którym usunięty zostanie luźny (niebezpieczny) rumosz skalny. 

Zostaną też zdemontowane stare zabezpieczenia, zamontowane będą taśmy ochronne na kopułach i wychodniach skalnych, przewidziano też montaż wysokich barier drewnianych na stromych odcinkach szlaku.

- Pamiętajmy, że bariery taśmowe nie służą do podtrzymywania. Służą one kanalizacji ruchu turystycznego oraz ochronie cennych i rzadkich siedlisk przyrodniczych, które ulegają wydeptywaniu przy schodzeniu ze szlaku.  - ostrzega BPN.

Obszary rozdeptane w okolicy kopuły 1313 m n.p.m. zabezpieczone zostaną poprzez reorganizację kopuły, zabezpieczenia taśmowe oraz wykonanie podsadzeń w miejscach najmocniej uszkodzonych. Dodatkowo w górnym odcinku piętra leśnego szlaku żółtego z Mucznego na Bukowe Berdo wbudowane zostaną stopnie kamienne ułatwiające podejście w okresie deszczowym. 

Całonocna walka strażaków z żywiołem na Podkarpaciu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.