US Open 2023 DRABINKA kobiet WYNIKI WTA Z kim gra Iga Świątek Terminarz US Open

i

Autor: NATIONAL BANK OPEN/Pascal Ratthe US Open 2023 DRABINKA kobiet WYNIKI WTA Z kim gra Iga Świątek Terminarz US Open

Sport

US Open: Znakomity początek Igi Świątek! Magdalena Fręch z awansem

2023-08-28 19:17

W poniedziałek 28 sierpnia nie tylko Iga Świątek rozpoczynała US Open. Łącznie trzy Polki zaczęły ostatni w tym sezonie wielkoszlemowy turniej. Jako pierwsza na korcie pojawiła się Magdalena Fręch, po niej zagrała Iga Świątek, a w późnych godzinach swój mecz rozpocznie Magda Linette. Jak poradziły sobie Polki w pierwszej rundzie US Open?

US Open: Świątek, Fręch i Linette zaczynają grę

O godzinie 17.00 na kort wyszła pierwsza z Polek Magdalena Fręch (WTA: 77), która w pierwszej rundzie US Open mierzy się z Amerykanką Emmą Navarro (WTA: 57). Godzinę później na korcie zameldowała się pierwsza rakieta kobiecego tenisa, czyli Iga Świątek. Nasza liderka rankingu WTA na samym początku turnieju zagrała ze Szwedką Rebeccą Peterson (WTA: 86). Zaś Magda Linette (WTA: 24) rozpocznie swój udział w US Open o godzinie 22.00, kiedy na korcie stanie naprzeciw Białorusinki Aliaksandry Sasnowicz (WTA: 92).

ZOBACZ: Pokazy lotnicze Air Show 2023 w Radomiu

US Open: Świątek, Fręch i Linette. Jak poradziły sobie Polki?

Gdy Iga światek rozpoczynała grę przeciwko Rebecce Paterson ze Szwecji, na innym korcie kończył się pierwszy set w meczu Fręch – Navarro. Ten trwał ponad godzinę i zakończył się wygraną Polki w tie-breaku 6 (12): (10) 6. Gdy Iga Świątek kończyła swój mecz po zaledwie 59 minutach gry przeciwko Paterson, Fręch nadal mierzyła się z Navarro. 

Iga Świątek zagrała niesamowite spotkanie, które wygrała w dwóch setach: 6:0, 6:1. 

W drugiej rundzie US Open zagra też Magdalena Fręch! Polka po ponad dwugodzinnym meczu wyszła z kortu szczęśliwa. Fręch w drugim secie zdołała zdobyć tylko jednego gema, ale za to w trzecim pokazała niesamowitą wolę walki i wygrała 6:2. Cały mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Polki 

Wiktor Dyduła o Męskim Graniu. To z nimi chciałby nagrać hymn!