ksiądz Picur

i

Autor: ks.sebastianpicur/TIkTok/pixabay.com Urzędnicy ściągają krzyże? Ksiądz z Podkarpacia alarmuje i mówi o ateizacji.

Informacje

Urzędnicy ściągają krzyże? Ksiądz z Podkarpacia alarmuje i mówi o ateizacji

2024-05-20 15:22

W ostatnich dniach w mediach rozgorzała dyskusja na temat decyzji prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który podpisał zarządzenie zakazujące wieszania krzyży w miejskich urzędach. Sprawa wywołała niemałe kontrowersje. Do tematu odniósł się także popularny w mediach społecznościowych ksiądz Sebastian Picur.

Warszawa zdejmuje krzyże z urzędów. Ksiądz Picur ostrzega

O obecności krzyża w miejscach publicznych powiedziano już chyba naprawdę wszystko. Znajdziemy zarówno zagorzałych zwolenników takiej praktyki, jak i też osoby, które stanowczo protestują przeciwko temu. Oliwy do ognia dolała ostatnia decyzja prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który podpisał zarządzenie zakazujące wieszania krzyży w miejskich urzędach. Tym razem emocje znów są na wysokim poziomie. Sprawę komentują zarówno politycy, jak również żywo zainteresowane tą kwestią osoby.

W gronie komentujących jest także aktywny w mediach społecznościowych ksiądz Sebastian Picur z Podkarpacia. Duchowny, który na TikToku omawia wiele bieżących spraw, nie omieszkał także odnieść się do sprawy zdejmowania krzyży.

Usuwanie krzyży nie jest neutralizacją przestrzeni publicznej, ale odgórnie narzuconą ateizacją. Osoby wierzące jasno powinny sprzeciwiać się takim postawom – podkreśla ksiądz.

Temat krzyży budzi ogromne emocje

Emocje związane z tym tematem są duże, także w komentarzach pod opublikowanym przez duchownego filmem. Internauci mają w tej kwestii wiele do powiedzenia.

Jaką rolę w urzędzie spełnia krzyż? Do czego jest potrzebny? Idąc do urzędu, chcę załatwić sprawę, chcę się pomodlić, idę do kościoła – dopytuje jeden z użytkowników.

Ksiądz szybko odpowiedział na to pytanie i doprecyzował swoją swoją wcześniejszą wypowiedź.

-Krzyż Jezusa przypomina o następujących wartościach: miłość, prawda, wolność, poświęcenie, bezinteresowność, dobro ludzi i świata – czytamy.

Większość komentujących nie zgadza się jednak z opinią duchownego. Odmienne zdanie mają także niektóre osoby wierzące.

-Ja jestem po chrzcie, komunii, bierzmowaniu, ślubie kościelnym i nie życzę sobie krzyży w urzędach – zaznacza kolejny komentujący.

ZOBACZ: ZOBACZ: NOC MUZEÓW 2024 W RZESZOWIE

Prokurator chciał dożywocia dla zabójcy, który wyciął ofierze krzyż na czole