Świąteczne dekoracje w Rzeszowie od 1 grudnia. Będzie ich mniej!

i

Autor: MS.

Boże Narodzenie

Świąteczne dekoracje w Rzeszowie od 1 grudnia. Będzie ich mniej!

2023-10-25 12:30

Już niedługo, bo dokładnie 1 grudnia centrum Rzeszowa rozbłyśnie dekoracjami bożonarodzeniowymi. Przetarg na wybór firmy, która to zadanie zrealizuje, został rozstrzygnięty. W tym roku świątecznych światełek będzie mniej. Iluminacje zostaną zdjęte 31 stycznia 2024 roku.

Świąteczne dekoracje w Rzeszowie od 1 grudnia

Centrum Rzeszowa rozbłyśnie świątecznymi światełkami już 1 grudnia. Na jakie iluminacje pozwolił sobie w tym roku rzeszowski ratusz? Na Rynku w okresie świątecznym tradycyjnie ustawiona zostanie wysoka na prawie 17 metrów choinka, udekorowana bombkami w kolorach: srebrnym, błękitnym i turkusowym. Jej gałęzie będą oświetlone punktami LED, których będzie ponad 34 tysiące.

Na głównym placu miasta pojawi się także świetlna dekoracja przestrzenna w formie obrotowych filiżanek z siedziskami. Ozdobione zostaną także latarnie znajdujące się na Rynku. Świetlne, bożonarodzeniowe dekoracje pojawią się także na deptakach: ul. 3 Maja i Kościuszki, na ul. Matejki oraz na placu Farnym. Na ul. 3 Maja ustawiona będzie także dekoracja w formie igloo, przy której będą dwie choinki – informuje Urząd Miasta Rzeszowa.

ZOBACZ: Nowa hala sportowa w Rzeszowie dla uczniów i koszykarzy

Wybrano już firmę, która świątecznie oświetli Rzeszów

Do przetargu zgłosiło się pięć firm. Wybrano ofertę firmy ADAL, która ozdobi Rzeszów za kwotę 479 tys. zł.

- W związku z tym, że wybrana oferta jest sporo niższa od kwoty, która została zapisana w budżecie, zapadła decyzja o tym, by część oszczędności przeznaczyć na dodatkowe świąteczne elementy świetlne. W ciągu kilku najbliższych dni zapadnie decyzja o tym, gdzie one się pojawią.

Świątecznych dekoracji będzie mniej w Rzeszowie

Jak przekazuje ratusz w ubiegłym roku, a także w latach wcześniejszych, wielu mieszkańców Rzeszowa sugerowało i sygnalizowało konieczność zmniejszenia liczby dekoracji.

W związku m.in. z drastycznymi podwyżkami cen energii, wysoką inflacją, zmniejszeniem dochodów samorządów. Dlatego też w tym roku na świąteczne ozdoby w budżecie miasta zarezerwowano 700 tys. zł. Dla porównania w roku ubiegłym na ten cel zostało wydane ok. 1,4 mln zł – dodają urzędnicy.

Bożonarodzeniowe ozdoby na ulicach i placach Rzeszowa rozbłysną 1 grudnia. Będą cieszyć mieszkańców do 31 stycznia przyszłego roku.

Magiczne Bieszczady jesienią