Spis treści
- Współpraca Rzeszowa z firmą InPost
- Zielony Fundusz dla Rzeszowa. Nowe inicjatywy w mieście
- Konkurs dla uczniów z wykorzystaniem gry Minecraft
Współpraca Rzeszowa z firmą InPost
W Rzeszowie ruszają kolejne inicjatywy ekologiczne, które wesprze firma InPost. Bliska współpraca pomiędzy InPost a miastem sięga już 2021 roku, gdy rozpoczęto projekt InPost Green City. W wyniku tego, do tej pory zainstalowanych zostało 31 czujników powietrza w różnych częściach miasta, a także zrealizowano inicjatywy skierowane do najmłodszych mieszkańców, takie jak Edu Strefa dla dzieci czy InPost Kids Race podczas Rzeszów Bike Festival.
Zielony Fundusz dla Rzeszowa. Nowe inicjatywy w mieście
W ostatnich dniach w Urban Lab, podpisano kolejne umowy, które jeszcze bardziej poszerzą zakres współpracy pomiędzy obiema stronami. Pod flagą inicjatywy o nazwie „Zielony Fundusz dla Rzeszowa", InPost przekaże środki m.in. na stworzenie Motylarni - ogrodu z nasadzeniami roślin przyciągających motyle, który powstanie w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem. Kolejnym elementem tego projektu będzie zaś łąka cebulowa z krokusów, w kolorach bieli, fioletu i błękitu, przy Placu Cichociemnych. Wsparcie finansowe dla tych inicjatyw ze strony InPost wynosi aż 100 tysięcy złotych.
Konkurs dla uczniów z wykorzystaniem gry Minecraft
Jednym z projektów już rozpoczynających się, jest konkurs „Zielona Transformacja Twojego Miasta w Minecraft", który adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Przedsięwzięcie to zostało zainicjowane przez Centrum Innowacji Miejskich - Urban Lab. W ramach konkursu, uczniowie w zespołach, zostaną poproszeni o zaprojektowanie wirtualnej wizji ekologicznej transformacji swojego miasta, wykorzystując popularną grę Minecraft. Zadaniem będzie wprowadzenie nowych, ekologicznych elementów i rozwiązań, takich jak parki, ogrody, ścieżki rowerowe oraz instalacje fotowoltaiczne. Wsparcie finansowe w wysokości 60 tysięcy złotych, przekazane przez InPost, zostanie przeznaczone na nagrody dla zwycięskich zespołów, a środki te zostaną rozdysponowane pomiędzy szkoły, do których uczęszczają autorzy najlepszych projektów. Przewidziane są vouchery o wartościach 35, 15 i 10 tysięcy złotych (odpowiednio za miejsca 1-3), które można będzie wykorzystać na wprowadzenie zaprojektowanych zmian w szkole lub zakup technologii wspierających dalsze prace nad ekologiczną transformacją. Zwycięzcy otrzymają natomiast podziękowania oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
ZOBACZ: Będzie nowy zielony mini park w Rzeszowie. Są pierwsze wizualizacje
Polecany artykuł: