Czy spadnie śnieg na Boże Narodzenie 2024?
W listopadzie mieliśmy już przedsmak zimy 2024-2025. Sprawdziły się prognozy, które mówiły, że w dniach 20-23 listopada w kilku regionach Polski spadnie śnieg. Jednak zima nie trwała długo, a już końcówką miesiąca na zachodzie kraju i południu bite były historyczne rekordy ciepła w Polsce, ponieważ termometry wskazywały kilkanaście stopni na plusie.
Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej, a Polacy zastanawiają się, czy jest szansa na białe święta 2024. Jak wskazuje długoterminowa prognoza IMGW, w niektórych województwach istnieje duże prawdopodobieństwo, że na Boże Narodzenie spadnie śnieg. Niestety nie wszędzie. Zobacz, gdzie może spaść śnieg na Boże Narodzenie 2024 i Sylwester.
ZOBACZ: Wróżby i zabawy andrzejkowe
W tych miejscach święta będą białe
W kilku regionach istnieje szansa na to, że w święta Bożego Narodzenia 2024 spadnie śnieg. Z prognoz wynika, że na tydzień przed świętami w całej południowej Polsce i we wschodnich województwach ma spaść więcej śniegu niż przewiduje norma. Duże opady prognozuje się także na Pomorzu.
Nieco słabsze opady przewiduje się w tygodniu od 23 do 29 grudnia. Jednak w niektórych województwach te opady mają nieznacznie przewyższać normę. Szansę na białe święta 2024 mają mieszkańcy:
- małopolski,
- opolskiego,
- dolnośląskiego,
- lubuskiego,
- pomorskiego,
- warmińsko-mazurskiego,
- podlaskiego.
Prognozy IMGW na grudzień 2024 wskazują, że zimno zrobi się w Polsce już w pierwszym tygodniu grudnia. Temperatury, jakie będziemy mogli obserwować w tych dniach będą ujemne. Zima odpuści już w drugim tygodniu, a w Polsce na nowo zacznie się robić coraz cieplej. Wyższe temperatury od wieloletniej średniej utrzymają się aż do końca 2024 roku. Ta anomalia nie jest na tyle duża, aby pozbawiła wszystkich Polaków białych świąt.
Pogoda na Sylwester 2024
W ostatnim tygodniu grudnia 2024 opady śniegu zmniejszą się, a wzrośnie anomalia związana z temperaturami. Ostatnie dni 2024 roku będą cieplejsze nawet o 1,5 do nawet ponad 3 stopni niż średnia wieloletnia z lat 1991-2020. Oznacza to, że nawet jeżeli spadnie śnieg w tym okresie, to wysokie temperatury powietrza sprawią, że szybko się roztopi.
Polecany artykuł: