– Wkraczamy do Europy i przyjmujemy te rozwiązania, które obowiązują w nowoczesnych miastach. To pierwszy krok, a będą kolejne, dzięki którym będziemy mieli bilet zintegrowany, który oprócz transportu autobusowego na terenie miejskim i podmiejskim obejmie także szerzej pojęty transport kolejowy – Podkarpacką Kolej Aglomeracyjną – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Bilet miesięczny sieciowy i na autobus od dziś (24 czerwca) kupicie w Punktach Obsługi Podróżnego ZTM w Rzeszowie oraz w sklepie internetowym: www.ebilet.erzeszow.pl. Co więcej, bilety zapisane będą na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej. Jeśli jej nie macie, wyrobicie ją również w rzeszowskich POP – ach.
CZYTAJ TAKŻE: Bieszczady: Po 11 latach można pojechać pociągiem z Zagórza do Uherzec
Ile kosztuje zintegrowany bilet?
W pierwszej strefie (ZG PKS) za bilet normalny zapłacicie – 146 złotych , za ustawowy – 73 złote, a za samorządowy - 82 złote.
Z kolei w drugiej strefie (ZG PKS) za bilet normalny zapłacicie – 186 złotych, za ustawowy – 93 złote, a za samorządowy – 105 złotych.
Podział na strefy w poszczególnych gminach:
Głogów Małopolski - I strefa w obowiązuje od Rzeszowa do Rudnej Małej pętla, II - od Rzeszowa do Głogów Młp. ul Kolejowa -I / Centrum Przesiadkowe / Głogów Młp. Rynek / Os. Słoneczne.
Trzebownisko - I strefa obowiązuje od Rzeszowa do Trzebowniska Z-d Ogrodniczy / Nowa Wieś Zaczerska, II - od Rzeszowa do Jasionki Aeroklub i do Terliczki (p. Trzebownisko / Łąka).
Krasne - I strefa obowiązuje od Rzeszowa do Malawy Góra / Krasne Wólka / Krasne Kolonia, II - od Strażowa do Palikówki.
Boguchwała – I strefa obowiązuje od Mogielnica pętla, Lutoryż / Zarzecze Most, Niechobrz Rondo, Kielanówka - Boguchwała, Nosówka, Zgłobień; II strefa: od Wola Zgłobieńska II do Wola Zgłobieńska pętla oraz od Niechobrz środek do Niechobrz Góra pętla.
- W tym porozumieniu nie znalazł się Tyczyn i Lubenia, ponieważ z tymi gminami mamy podpisane porozumienie i obsługujemy te gminy rzeszowskim transportem zbiorowym. Z kolei bilet zintegrowany dotyczy gminy Trzebownisko, Krasne, Głogów Małopolski i Boguchwała – mówi Anna Kowalska, dyrektorka rzeszowskiego ZTM.