Innowacyjny system Carebits umożliwia wykonanie badania KTG w dowolnym miejscu i czasie, zapewniając kliniczną jakość badania, czyli taką, jaką uzyskuje się w szpitalu lub gabinecie. Do obsługi urządzenia wystarczy aplikacja, którą można pobrać bezpłatnie na telefon. Badanie trwa co najmniej 30 minut i jest bezpieczne dla rozwijającego się dziecka.
- Wynik zostaje natychmiastowo zinterpretowany przez system komputerowy oraz w ciągu kilku minut autoryzowany przez położne z naszego Centrum Monitoringu Położniczego Carebits, które pracują całą dobę - 7 dni w tygodniu. W ciągu kilku minut wynik trafia do mamy – za pośrednictwem aplikacji, poprzez SMS lub mail. W momencie, gdy dzieje się coś niepokojącego, personel medyczny od razu kontaktuje się z pacjentką i zaleca np. ponowne badania lub natychmiastowe udanie się do szpitala - wyjaśnia Eugeniusz Formaniuk, prezes zarządu spółki Med System, która jest autorem systemu Carebits.
Z takiego aparatu będą mogły bezpłatnie skorzystać ciężarne pacjentki, które są pod opieką poradni ginekologiczno-położniczej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA. Pilotaż, który właśnie wystartował, zakłada, że zdalnym wsparciem diagnostycznym zostanie objętych aż 100 kobiet w zaawansowanej ciąży.
Jak można zakwalifikować się do pilotażu?
W ramach pilotażu szpital udostępni bezpłatnie na określony czas zdalne KTG 100 pacjentkom. Z projektu mogą skorzystać kobiety, które spełniają następujące warunki:
- ciąża pojedyncza
- ciąża powyżej 38 tygodnia
- kobieta jest pod opieką poradni ginekologiczno-położniczej PRO-FAMILIA co najmniej od 16 tygodni.
Aby zgłosić się do udziału w pilotażu wystarczy wysłać mail na adres: [email protected]. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz spełnienie warunków włączenia do pilotażu.
- Samo badanie zdalnym KTG nie zastępuje wizyty lekarskiej i badania w placówce medyczne - podkreślają specjaliści.