Pilot do auta

i

Autor: M.W. Auto nie reaguje na pilota? Wykorzystaj tę metodę.

Porady dla kierowców

Rozładowała ci się bateria w pilocie do auta? Ten sposób jest niezawodny

2024-02-22 8:05

Otwieranie auta za pomocą pilota to spora wygoda, a jak wiadomo, do wygody szybko się przyzwyczaja. Chyba nikomu z nas nie chciałoby się teraz wracać do systemu z otwieraniem auta za pomocą kluczyka. Ale jak wiadomo, elektronika ma to do siebie, że czasami się psuje. Jak otworzyć auto w przypadku awarii?

Spis treści

  1. Jak uruchomić rozładowaną baterię w kluczyku do auta?
  2. Jak zwiększyć zasięg pilota do samochodu?

Jak uruchomić rozładowaną baterię w kluczyku do auta?

Każdy, kto korzysta z pilota samochodowego powinien pamiętać, że raz na jakiś czas konieczna jest wymiana baterii. Nawet te zakładane w kluczykach nie działają wiecznie i kiedyś na pewno się rozładują. Zazwyczaj odpowiednio wcześnie auto informuje nas, za pomocą specjalnego komunikatu, że bateria jest już słaba. Wiadomo jednak, że sporo osób lubi odkładać wiele spraw na później. Co zrobić w sytuacji, kiedy bateria całkowicie się wyczerpie i nie możemy otworzyć auta? Uspokajamy, jest to możliwe. Trzeba znać tylko jeden, niezawodny sposób.

Jak działają piloty samochodowe? Najczęściej wykorzystywana jest komunikacja radiowa. Zasięg kluczyka, przy dobrym stanie baterii, to nawet kilkadziesiąt metrów. Gorzej jest w przypadku, gdy bateria jest już prawie rozładowana. Wówczas nawet jeżeli podejdziemy bardzo blisko auta, jego otwarcie może być bardzo problematyczne. Co zrobić w takiej sytuacji awaryjnej? Pomocne może okazać się przyłożenie pilota do głowy.

Jak zwiększyć zasięg pilota do samochodu?

Tak, to nie nasz wymysł, a udowodniona przez ekspertów metoda. W takiej sytuacji głowa pełni funkcję wzmacniacza sygnału, co może pozwolić na otwarcie auta. Możliwe jest wówczas odbieranie sygnałów elektromagnetycznych. Jak do tego dochodzi? Nasz organizm składa się przede wszystkim z wody, która może zwiększać amplitudę drgań, a co za tym idzie, może też zwiększyć zasięg fal, które emituje pilot samochodowy.

Ta metoda może okazać się również pomocna w przypadku, gdy zapomnieliśmy gdzie zaparkowany jest nasz samochód. Na wielkim parkingu, pośród setek samochodów, taka sytuacja ma prawo się wydarzyć. Wówczas, aby zwiększyć zasięg pilota i zobaczyć mrugające światła naszego auta, przyłóżmy kluczyk do głowy. Okazuje się zatem, że nasi rodzice i dziadkowie mieli rację. W wielu sytuacjach, kiedy jesteśmy zmuszeni do awaryjnego działania, trzeba po prostu pomyśleć i ruszyć głową. Choć w tym przypadku, akurat bardziej przydatne okaże się przyłożenie do niej kluczyka.

ZOBACZ: TE AUTA ZŁODZIEJE KRADNĄ NAJCZĘŚCIEJ 

Szokujące nagranie z kamerki samochodowej. Kierowca wyprzedził na czerwonym świetle
Listen on Spreaker.